doradca finansowy, kredyt hipoteczny Gorzów Wielkopolski

Kredyt Hipoteczny

Profesjonalna pomoc w uzyskaniu kredytu

Sprawdź ofertę
doradca finansowy, kredyt hipoteczny Gorzów Wielkopolski

Bezpieczny wynajem

Przeprowadzamy weryfikację najemcy

Sprawdź ofertę
doradca finansowy, kredyt hipoteczny Gorzów Wielkopolski

Budowanie majątku

Jak mądrze budować majątek osobisty

Sprawdź ofertę
doradca finansowy, kredyt hipoteczny Gorzów Wielkopolski

Inwestowanie w nieruchomości

Dochody z nieruchomości

Sprawdź ofertę

Zmniejszenie zobowiązań kredytowych

Zmniejszenie zobowiązań kredytowych ma poprawić Twoją kondycję finansową. Jestem przeciwnikiem zobowiązań gotówkowych. Dlatego będzie to pierwsza grupa kredytów do eliminacji. Jednak w zależności od kwoty do spłaty należy przyjąć odpowiednią strategię. Poniżej opisuje najpopularniejsze sposoby. Ponieważ wymaga to indywidualnej analizy warto skorzystać z porady. Jeśli jednak czujesz się na siłach samodzielnie dokonać oceny możliwości to poniższy wpis będzie w tym pomocny.

Zmniejszenie zobowiązań kredytowych

Zmniejszenie zobowiązań kredytowych – sposoby na niższą ratę

Konsolidacja zobowiązań kredytowych z zabezpieczeniem na nieruchomości. Najczęściej takie rozwiązanie stosuje się przy dużym zadłużeniu. Ponieważ kredyt będzie zabezpieczony hipoteką jego koszt jest stosunkowo niski. Następnym plusem jest długi czas spłaty. Dzięki temu rata jest niska. Jeśli nie masz własnej nieruchomości to może być zabezpieczenie na nieruchomości osoby trzeciej. Bardzo ważne, aby dobrze oszacować Twoje możliwości finansowe. Ponieważ ten kredyt będzie obciąża czyjąś nieruchomość.

Kredyt gotówkowy konsolidacyjny. Podstawowy warunek, aby koszty początkowe były na poziomie bliski 0%. Ponieważ nie jest uzasadnione ponownie ponosić koszty za udzielenie kredytu. Dodatkowo oferta konsolidacyjna powinna być korzystniejsza na oprocentowaniu. Ponadto wcześniejsza spłata umożliwi odzyskanie części kosztów poniesionych przy pierwotnym kredycie. Ostatecznie celem na przyszłość jest pozbycie się kredytów gotówkowych z portfela finansowego. Dlatego konsolidacja to rozwiązanie doraźne, które pozwoli na to aby zmniejszyć miesięczne obciążenia i odzyskać zapłacone prowizje lub ubezpieczenia.

Pożyczka zakładowa na preferencyjnych warunkach. Jeśli Twój zakład pracy oferuje tego typu rozwiązania to warto sprawdzić warunki. Ponieważ pożyczka zakładowa jest przeważnie na warunkach preferencyjnych z oprocentowaniem równym 0%. Wówczas możesz skorzystać z takiej formy pożyczki i nadpłacić zobowiązania bankowe. Bowiem kredyt gotówkowy kosztuje więcej. Dlatego warto zwrócić na takie rozwiązanie uwagę. Dzięki temu spłacisz mniej korzystne zobowiązania bankowe lub poza bankowe.

Refinansowanie kredytu hipotecznego i dobranie na cel konsolidacyjny. Przeważnie w posiadanej nieruchomości drzemie potencjał do uwolnienia gotówki. Jeśli posiadasz kredyt hipoteczny to możesz przenieść kredyt do innego banku. Banki przy refinansowaniu kredytu pozwala na dobranie na inny cel bez zwiększania marży. Dlatego tą możliwość również warto też brać pod uwagę.  Wówczas otrzymasz środki w celu dowolnym na spłatę innych zobowiązań kredytowych. 

Wyjście z drogich kredytów gotówkowych przyniesie kilka oszczędności:

Mniejsze odsetki miesięczne. Jeśli zmniejszysz oprocentowanie kredytów to wówczas zapłacisz mniej odsetek. 

Odzyskasz część kosztów początkowych. Możesz odzyskać koszty, które poniosłeś przy pierwotnym kredycie. Jednak najpierw trzeba spłacić ten kredyt szybciej. Dlatego warto sprawdzić ile jest do zyskania. Wówczas ta kwota zasili Twoje konto i będzie można wykonać kolejne działania w redukcji zobowiązań.

Jedna rata. Dzięki temu łatwiej będzie kontrolować płatności.

Zyskasz miejsce w budżecie domowym. Aby zacząć budować zaplecze finansowe. Dzięki temu poczujesz się bezpieczniej. Ponadto Twoje finanse będą przygotowane na nieprzewidziane wydatki. Dlatego warto wygospodarować wolną przestrzeń w budżecie domowym. Ostatecznie zaczniesz gromadzić swoje oszczędności.

Podsumowanie

Ponieważ jest wiele możliwości na obniżenie obciążeń finansowych. Dlatego warto sprawdzić, które z nich będzie najlepsze w Twojej sytuacji. Oczywiście nie zawsze musi się to opłacać. Na przykład możesz mieć kredyt gotówkowy na korzystnych warunkach. Wówczas nie warto go zmieniać. Jeśli tak jest to bardzo dobrze. Jednak polecam sprawdzić jakie warunki są w danej umowie. Dzięki temu będzie pewne czy posiadasz korzystny kredyt.

Jeśli masz jakieś pytania lub wątpliwości to napisz proszę maila.

Rekomendowane wpisy:

 

Osobisty bilans finansowy

Kontakt

Łukasz Maćkowski
Ekspert finansowy - kredyt hipoteczny Gorzów Wielkopolski

ul. Chrobrego 25 (wejście od ul. 30 stycznia),
66-400 Gorzów Wielkopolski

504 339 545

mackowski.kredyty@gmail.com

Ustawy o kredycie hipotecznym oraz nadzorze nad pośrednikami kredytów hipotecznych i agentami uregulowała określenie doradca finansowy. Doradca Finansowy Gorzów Wielkopolski, Doradca Kredytowy Gorzów Wlkp., Doradztwo Kredytowe Gorzów Wielkopolski, Niezależny Doradca Finansowy lub Doradztwo Finansowe Gorzów Wielkopolski.

Zapisz się do newslettera

© 2020 Łukasz Maćkowski | Doradca finansowy. Wszelkie prawa zastrzeżone. POLITYKA PRYWATNOŚCI

Realizacja: KULIKOWSKI-IT.pl Strony internetowe Szczecin