doradca finansowy, kredyt hipoteczny Gorzów Wielkopolski

Kredyt Hipoteczny

Profesjonalna pomoc w uzyskaniu kredytu

Sprawdź ofertę
doradca finansowy, kredyt hipoteczny Gorzów Wielkopolski

Bezpieczny wynajem

Przeprowadzamy weryfikację najemcy

Sprawdź ofertę
doradca finansowy, kredyt hipoteczny Gorzów Wielkopolski

Budowanie majątku

Jak mądrze budować majątek osobisty

Sprawdź ofertę
doradca finansowy, kredyt hipoteczny Gorzów Wielkopolski

Inwestowanie w nieruchomości

Dochody z nieruchomości

Sprawdź ofertę

O mnie – kim jestem i czym się zajmuje.

Łukasz Maćkowski

Ekspert finansowy i twórca udanych finansów osobistych.

Moją misją jest wspieranie moich klientów przy wyborze odpowiednich rozwiązań finansowych.

W codziennej pracy zwracam szczególną uwagę na dobór odpowiednich rozwiązań finansowych do potrzeb i możliwości. Uważam, że kredyt i inwestowanie wymaga wiedzy i przygotowania. Pomagam wybrać takie rozwiązania finansowe, które przyniosą w przyszłości korzyści. Źle wybrany kredyt lub błędna decyzja inwestycyjna może wyrządzić sporo kłopotów w finansach osobistych.

Moją wizją jest pomóc jak największej liczbie osób w osiągnięciu niezależność finansowej a w przyszłości wolności finansowej.

Niezależność finansowa to jest możliwość decydowania o swoim życiu finansowym samodzielnie. To dzięki niezależności finansowej zdecydujesz gdzie, z kim, kiedy i ile czasu pracujesz. Odpowiednie zaplecze finansowe i dochody pasywne sprawią, że stać Cię na to, aby zrobić sobie dłuższe wolne i poszukać dla siebie nowej pracy lub zacząć pracować na własny rachunek.

Wolność finansowa to jest ten moment w życiu, gdy już nic nie musisz robić aby zarabiać. Po prostu korzystasz z uroków życia bez martwienia się o pieniądze. To dzięki zbudowaniu odpowiedniego majątku możesz żyć jako rentier.

Doświadczenie zawodowe jako ekspert finansowy

Z finansami osobistymi jestem związany od 2007 roku.

Pierwsze doświadczenie w finansach osobistych zdobywałem jako agent ubezpieczeń w Generali.

Kolejnym etapem rozwoju zawodowego była praca na stanowisku doradca finansowy w firmie Efekt. Pod okiem doświadczonych doradców finansowych szkoliłem warsztat badania potrzeb finansowych i dopasowania odpowiednich potrzeb do rozwiązań.

Po zakończeniu studiów pracowałem w biurze maklerski Banku BGŻ. Poznałem działanie rynków finansowych opartych o akcje, obligacje i instrumenty pochodne.

Kolejnym etapem w mojej karierze zawodowej było nauczenie się kredytów hipotecznych w Open Finance.

Każda z wymienionych firm miała wpływ na rozwój mojego doświadczenia zawodowego i ukształtowała mnie jako eksperta od finansów osobistych. W przeciągu 13 lat pracy zawodowej w wyżej wymienionych firmach poznałem bardzo wielu specjalistów i świetnych ludzi.

W 2020 roku podjąłem decyzję o odejściu z korporacji i zbudowania zespołu specjalistów od finansów osobistych i nieruchomości.

Cztery filary finansów osobistych w których działam

Kredyt hipoteczny jest rozwiązaniem, które pomaga w zakupie własnej nieruchomości teraz za środki pożyczone z banku. Czyli stajesz się właścicielem nieruchomości teraz a przez kolejne lata oddajesz w formie raty bankowi to co pożyczyłeś na nabycie nieruchomości. Uważam, że warto zaciągnąć kredyt hipoteczny na własne cele mieszkaniowe, aby posiadać własną nieruchomość. Wówczas zyskujesz poczucie niezależności i budujesz majątek. Jednak wymaga to odpowiedniego przygotowania finansów osobistych. Warto też odpowiednio mierzyć siły na zamiary. Zbyt często spotykam się z osobami, które chciałyby od razu kupić dom za ogromną kwotę bez szacowania ryzyka. Posiadam kilka kredytów hipotecznych i wiem jak nimi zarządzać, aby zarabiać na kredycie.

Nieruchomości to najczęściej zakup mieszkania lub domu na własne potrzeby mieszkaniowe. Jest to marzenie wielu rodzin, które jestem w stanie pomóc zrealizować. Dodatkowo jest ogromny rynek możliwości inwestycyjnych, który sprawia, że w powtarzalny i bezpieczny sposób zarabia się na nieruchomościach. Dzięki temu można budować majątek i dochody pasywne. Na bieżąco analizuje sytuację rynku nieruchomości w Gorzowie Wielkopolskim. Jestem aktywnym i pasywny inwestorem na rynku nieruchomości.

Oszczędzanie i inwestowanie to dwie zupełnie odmienne dziedziny. Oszczędzanie to odkładanie nadwyżek finansowych. Czyli wydajesz mniej niż się zarabiasz. Oszczędzać pieniądze można do skarpety lub na rachunku w banku. Inwestowanie pieniędzy to podejmowanie ryzyka w celu osiągnięcia korzyści finansowej. Warto zwrócić uwagę na dwie istotne kwestie: ryzyko i korzyści finansowe. Warto o tym pamiętać, aby nie stracić oszczędności życia przez złe decyzje inwestycyjne. Na rynku występuje wiele rozwiązań finansowych przeznaczonych do inwestowania. Dopiero szczegółowa analiza i ocena ryzyka pozwoli ocenić czy dane rozwiązanie jest dobre dla Ciebie.

Ubezpieczenie jest to forma gwarancji otrzymania świadczenia w sytuacji losowej. Najbardziej znanym ubezpieczeniem na rynku ubezpieczeń jest odpowiedzialność cywilna dla samochodu. Każdy właściciel samochodu obowiązkowo pod rygorem kary musi posiadać ubezpieczenie OC. Czasami bank każe ubezpieczyć się przy kredycie hipotecznym jako warunek wypłaty kredytu bo chce być zabezpieczony na wypadek jak główny kredytobiorca straci życie. Oprócz utraty życia występuje wiele innych ubezpieczeń. Na przykład od choroby, uszczerbku na zdrowiu, pobytu w szpitalu. Nie ma jednego dobrego rozwiązania. Zależy od sytuacji w jakiej znajduje się dana osoba i rodzina. Ile posiadają majątku i czy są przygotowani na trudne sytuacje życiowe.

Moje przekonania temat finansów osobistych  

Pieniądze same w sobie szczęścia nie daję i nie warto stawiać ich na pierwszym miejscu w życiu. Warto żyć skromniej i po swojemu niż gonić za pieniędzmi kosztem zdrowia i relacji z bliskimi.

Trzeba posiadać rezerwę finansową na kilka miesięcy życia do przodu. Pojawiają się różne sytuacje w życiu. Na przykład utrata pracy, kryzys gospodarczy, podwyżka Wibor lub wzrost kosztów życia. Dlatego warto zadbać o posiadanie rezerwy finansowej, aby nie stracić płynności finansowej.

Należy przygotować się na najgorszy scenariusz i zabezpieczyć swoich bliskich na wypadek, gdyby zabrakło głównego żywiciela rodziny. Nie lubimy rozmawiać o śmierci i unikamy tego tematu. A przecież jedno jest pewne, że każdy z nas prędzej czy później umrze. Dlatego warto zadbać o bliskich i zabezpieczyć finanse na wypadek śmierci.

Inwestuj w to co rozumiesz. Jeśli rozwiązanie, które jest Ci oferowane ma niejasne zapisy odnośnie ryzyka to wstrzymaj się do czasu aż poznasz dokładnie warunki i zrozumiesz zapisy odnośnie ryzyka. Okazji do zarabiania na rynku jest bardzo dużo i nie warto pakować się w niepewne rozwiązania.

Lepiej nie zarobić niż stracić oszczędności. Dbaj o posiadany kapitał i pilnuj go. Po prostu lepiej odpuścić niepewną inwestycję i nie zarobić niż stracić uzbierany kapitał. Na pewno będą kolejne okazje do zainwestowania a w międzyczasie lepiej przeczekać.

Minimalizm finansowy. Przed zakupem zadaj sobie pytanie. Czy na pewno tego potrzebuje? Jeśli tak to poszukaj substytut, który zaspokoi Twoją potrzebę za mniejszy budżet. Można kupić telefon za 500zł lub za 5000zł. Jeden i drugi będzie spełniał swoje podstawowe funkcje. 

Jednoczesne redukowanie wydatków i zwiększenie dochodów przynosi najlepsze rezultaty finansowe. Co z tego, że zaczynasz więcej zarabiać jeśli dalej większość dochodów wydajesz. Dlatego oprócz dochodów dbaj też o optymalizowanie wydatków.

Prywatnie

Bardzo lubię spędzać czas z bliskimi. Wspólne posiłki, rozmowy po prostu bycie razem.

Cenie w relacjach z innymi szczerość i uczciwość.

Uwielbiam jeździć na rowerze i aktywnie spędzać czas.

Lubię tworzyć wartościowe rzeczy, które są dobre i pożyteczne dla innych. 

Cenię otaczającą nas przyrodę i dbam o środowisko poprzez postawę ekologiczną.

Najlepiej wypoczywam w ciszy i otoczeniu przyrody.

Stawiam sobie ambitne wyzwania, które sprawiają, że cały czas się rozwijam.

Wolisz wersje wideo zapraszam Cię na moje media społecznościowe, które znajdują się w pasku po prawej stronie.

Jeśli to co robię zachęca Cię do współpracy to zapraszam do kontaktu przez maila lub kontakt telefoniczny.

Pozdrawiam

Łukasz Maćkowski

 

 

Kontakt

Łukasz Maćkowski
Ekspert finansowy - kredyt hipoteczny Gorzów Wielkopolski

ul. Chrobrego 25 (wejście od ul. 30 stycznia),
66-400 Gorzów Wielkopolski

504 339 545

mackowski.kredyty@gmail.com

Ustawy o kredycie hipotecznym oraz nadzorze nad pośrednikami kredytów hipotecznych i agentami uregulowała określenie doradca finansowy. Doradca Finansowy Gorzów Wielkopolski, Doradca Kredytowy Gorzów Wlkp., Doradztwo Kredytowe Gorzów Wielkopolski, Niezależny Doradca Finansowy lub Doradztwo Finansowe Gorzów Wielkopolski.

Zapisz się do newslettera

© 2020 Łukasz Maćkowski | Doradca finansowy. Wszelkie prawa zastrzeżone. POLITYKA PRYWATNOŚCI

Realizacja: KULIKOWSKI-IT.pl Strony internetowe Szczecin