doradca finansowy, kredyt hipoteczny Gorzów Wielkopolski

Kredyt Hipoteczny

Profesjonalna pomoc w uzyskaniu kredytu

Sprawdź ofertę
doradca finansowy, kredyt hipoteczny Gorzów Wielkopolski

Trener finansowy

Udane finanse osobiste

Sprawdź ofertę
doradca finansowy, kredyt hipoteczny Gorzów Wielkopolski

Budowanie majątku

Jak mądrze budować majątek osobisty

Sprawdź ofertę
doradca finansowy, kredyt hipoteczny Gorzów Wielkopolski

Doradca biznesowy

Wsparcie dla Twojego biznesu

Sprawdź ofertę

O mnie – kim jest Łukasz Maćkowski?

Łukasz Maćkowski

Ekspert finansowy. Przedsiębiorca. Kreatywny budowniczy. Twórca udanych finansów osobistych. Moją misją jest edukowanie jak zarządzać swoim finansowymi, aby osiągnąć niezależność finansową.

Dla mnie niezależność finansowa to jest możliwość decydowania o swoim życiu samodzielnie. To dzięki niezależności finansowej decyduje gdzie pracuje, z kim pracuje, kiedy pracuje, ile czasu pracuje. Poprzez ciężką i konsekwentną pracę zbudowałem swój mały dla mnie idealny świat. Jestem człowiekiem niezależnym finansowo a osiągnięcie tego stanu zajęło mi 13 lat. Poprzez blog i media społecznościowe dzielę się zdobytym doświadczeniem.

Wierzę, że przy odpowiednim nastawieniu i dobrze dobranej strategii można osiągnąć niezależność finansową i żyć na swoich warunkach.

Doświadczenie zawodowe jako doradca finansowy

Swoją przygodę w świecie finansów rozpocząłem od pracy jako agent ubezpieczeń w Generali na czwartym roku studiów. Studiowałem dziennie a po zajęciach zajmowałem się sprzedażą ubezpieczeń. 

Następnym etapem rozwoju zawodowego była praca na stanowisku doradca finansowy w firmie Efekt. Pod okiem doświadczonych doradców finansowych szkoliłem warsztat badania potrzeb finansowych i dopasowania rozwiązania do potrzeb.

Po zakończeniu studiów pracowałem jako opiekun klienta w biurze maklerski Banku BGŻ. Poznałem działanie rynków finansowych opartych o akcje, obligacje i instrumenty pochodne.

Ostatnim elementem od zbudowania kompletnego doradcy finansowego było nauczenie się kredytów hipotecznych. Dlatego zmieniłem pracę i zostałem doradcą finansowym w Open Finance.

Każda z wymienionych firm miała wpływ na rozwój mojego doświadczenia zawodowego. W przeciągu 13 lat pracy zawodowej w wyżej wymienionych firmach poznałem bardzo wielu specjalistów i świetnych ludzi.

Obecnie buduje własny zespół specjalistów od finansów osobistych.

Inwestowanie w nieruchomościach

W ramach dywersyfikacji własnego portfela oprócz inwestowania w obligacje, fundusze inwestycyjne i giełdę zacząłem również inwestować w nieruchomości. 

Zaczęło się od kupna ziemi rolnej, następnie mieszkania potem kolejnego mieszkania.

Przy minimalnym zaangażowaniu czasu zacząłem otrzymywać dodatkowe dochody, które przyspieszyły moją drogę do osiągnięcia niezależności finansowej.

Obecnie działam na rynku nieruchomości w oparciu o kilka strategii.

Moje przekonania temat finansów osobistych  

Pieniądze same w sobie szczęścia nie daję i nie warto stawiać ich na pierwszym miejscu w życiu. Warto żyć skromniej i po swojemu niż gonić za pieniędzmi kosztem zdrowia i bliskich.

Trzeba posiadać rezerwę finansową na kilka miesięcy życia do przodu. Pojawiają się różne sytuacje w życiu. Na przykład utrata pracy, zerwanie kontraktu z głównym odbiorcą, kryzys gospodarczy, podwyżka Wibor lub wzrost kosztów życia. Dlatego warto zadbać o posiadanie rezerwy finansowej, aby nie stracić płynności finansowej.

Należy przygotować się na najgorszy scenariusz i zabezpieczyć swoich bliskich na wypadek, gdyby zabrakło głównego żywiciela rodziny. Nie lubimy rozmawiać o śmierci i unikamy tego tematu. A przecież jedno jest to pewne, że każdy z nas prędzej czy później umrze. Dlatego warto zadbać o bliskich i zabezpieczyć finanse na wypadek śmierci.

Inwestuj w to co rozumiesz. Jeśli rozwiązanie, które jest Ci oferowane ma niejasne zapisy odnośnie ryzyka to wstrzymaj się do czasu aż poznasz dokładnie warunki i je zrozumiesz. Okazji do zarabiania na rynku jest bardzo dużo i nie warto pakować się w niepewne rozwiązania.

Lepiej nie zarobić niż stracić oszczędności. Dbaj o posiadany kapitał i pilnuj go. Po prostu lepiej odpuścić niepewną inwestycję i nie zarobić niż stracić uzbierany kapitał. Na pewno będą kolejne okazje do zainwestowania a w międzyczasie lepiej przeczekać.

Minimalizm finansowy. Przed zakupem zadaj sobie pytanie. Czy na pewno tego potrzebuje? Jeśli tak to poszukaj substytut, który zaspokoi Twoją potrzebę za mniejszy budżet. Można kupić telefon za 500zł lub za 5000zł. Jeden i drugi będzie spełniał swoje podstawowe funkcje.

Jednoczesne redukowanie wydatków i zwiększenie dochodów przynosi najlepsze rezultaty finansowe. Co z tego, że zaczynasz więcej zarabiać jeśli dalej większość dochodów wydajesz. Dlatego oprócz dochodów dbaj też o optymalizowanie wydatków.

Prywatnie

Bardzo lubię spędzać czas z bliskimi. Wspólne posiłki, rozmowy po prostu bycie razem.

Cenie w relacjach z innymi zaufanie, szczerość i uczciwość.

Uwielbiam jeździć na rowerze i aktywnie spędzać czas.

Lubię tworzyć wartościowe rzeczy, które są dobre i pożyteczne dla innych. 

Cenię otaczającą nas przyrodę i dbam o środowisko poprzez postawę ekologiczną.

Najlepiej wypoczywam w ciszy i otoczeniu przyrody.

Stawiam sobie ambitne wyzwania, które sprawiają, że cały czas się rozwijam.

Jeśli poszukujesz informacji na temat finansów osobistych to zapraszam Cię zakładki Finanse osobiste

Wolisz wersję wideo? zapraszam na kanał YT udane finanse osobiste.

https://www.youtube.com/channel/UCVk_Xgmqh5S3Qf9dDshBEKw

Pozdrawiam

Łukasz Maćkowski

 

 

Kontakt

Łukasz Maćkowski
Ekspert finansowy - kredyt hipoteczny Gorzów Wielkopolski

ul. Chrobrego 25 (wejście od ul. 30 stycznia),
66-400 Gorzów Wielkopolski

504 339 545

mackowski.kredyty@gmail.com

Ustawy o kredycie hipotecznym oraz nadzorze nad pośrednikami kredytów hipotecznych i agentami uregulowała określenie doradca finansowy. Doradca Finansowy Gorzów Wielkopolski, Doradca Kredytowy Gorzów Wlkp., Doradztwo Kredytowe Gorzów Wielkopolski, Niezależny Doradca Finansowy lub Doradztwo Finansowe Gorzów Wielkopolski.

Zapisz się do newslettera

© 2020 Łukasz Maćkowski | Doradca finansowy. Wszelkie prawa zastrzeżone. POLITYKA PRYWATNOŚCI

Realizacja: KULIKOWSKI-IT.pl Strony internetowe Szczecin