doradca finansowy, kredyt hipoteczny Gorzów Wielkopolski

Kredyt Hipoteczny

Profesjonalna pomoc w uzyskaniu kredytu

Sprawdź ofertę
doradca finansowy, kredyt hipoteczny Gorzów Wielkopolski

Bezpieczny wynajem

Przeprowadzamy weryfikację najemcy

Sprawdź ofertę
doradca finansowy, kredyt hipoteczny Gorzów Wielkopolski

Budowanie majątku

Jak mądrze budować majątek osobisty

Sprawdź ofertę
doradca finansowy, kredyt hipoteczny Gorzów Wielkopolski

Inwestowanie w nieruchomości

Dochody z nieruchomości

Sprawdź ofertę

Sprzedaż nieruchomości

Sprzedaż nieruchomości to poważna decyzja finansowa. Jeśli Twoja nieruchomość była kupiona kilka lat temu to możesz nie być świadomy jest aktualnej ceny. Warto zwrócić uwagę, że ceny nieruchomości w Gorzowie Wielkopolski na przestrzeni ostatnich kilku lat zyskały na wartości ponad 100%. Dlatego warto dobrze rozeznać się w tym jakie obecnie ceny występują na rynku nieruchomości. Jeśli jesteś właścicielem, który chce sprzedać nieruchomość zapraszam do kontaktu ponieważ spora grupa klientów z którymi współpracuje poszukuje nieruchomości do zakupu.

sprzedaż nieruchomości

Sprzedaż nieruchomości – etapy sprzedaży nieruchomości

Poniżej przedstawiam podstawowe etapy, które są częścią procesu sprzedaży nieruchomości:

  1. Wycena nieruchomości: Określenie wartości nieruchomości. Możesz samodzielnie ustalić wartość nieruchomości lub skorzystać z usług rzeczoznawcy majątkowego lub agencji nieruchomości.
  2. Przygotowanie nieruchomości do sprzedaży: Oznacza to, że należy ocenić jej stan, przeprowadzić ewentualne naprawy i zadbać o estetyczny wygląd. Jeśli nieruchomość wymaga gruntownego remontu to warto dobrze przeliczyć czy czas i koszty remontu nie będą zbyt wysokie. Ponieważ może się okazać, że nakłady będą większe niż wzrost z wartości nieruchomości. Przygotowanie nieruchomości do sprzedaży powinna podniesie jej wartość. 
  3. Wybór metody sprzedaży: Możesz sprzedać samodzielnie lub za pośrednictwem agencji nieruchomości.
  4. Marketing i promocja: Działania marketingowe i promocyjne mające na celu dotarcie do potencjalnych nabywców. Występują różne strategie. Najpopularniejsze to ogłoszenia na portalu do sprzedaży nieruchomości, ogłoszenia w prasie, wystawienie banera.
  5. Prezentacje i negocjacje: Kiedy pojawią się potencjalni nabywcy, warto zorganizować prezentacje nieruchomości, aby umożliwić im zapoznanie się z jej wnętrzem. Jeśli któryś z potencjalnych nabywców wyrazi zainteresowanie, można rozpocząć negocjacje w sprawie ceny i warunków sprzedaży.
  6. Umowa sprzedaży: Po osiągnięciu porozumienia z kupującym w sprawie ceny i warunków sprzedaży, warto sporządzić umowę przedwstępną sprzedaży nieruchomości. 
  7. Przeniesienie własności: Kolejny etap to przeniesienie własności nieruchomości na nowego właściciela. Warto na tym etapie sprawdzić czy potencjalny nabywca dysponuje odpowiednimi środkami na zakup.
  8. Przekazanie kluczy: Po otrzymani całej zapłaty za sprzedaż nieruchomości przekazujesz klucze nowemu właścicielowi.
  9. Rozliczenie końcowe za media, podatki: Fakt sprzedaży trzeba zgłosić do odpowiednich dostawców mediów. Warto też sprawdzić czy nie wystąpi obowiązek zapłaty podatku od sprzedaży nieruchomości.

Posiadasz nieruchomość na sprzedaż w Gorzów Wielkopolski i potrzebujesz wsparcia przy jej sprzedaży to zapraszam do kontaktu. Mogę pomóc w bezpiecznym przeprowadzeniu transakcji sprzedaży Twojej nieruchomości.

Kontakt

Łukasz Maćkowski
Ekspert finansowy - kredyt hipoteczny Gorzów Wielkopolski

ul. Chrobrego 25 (wejście od ul. 30 stycznia),
66-400 Gorzów Wielkopolski

504 339 545

mackowski.kredyty@gmail.com

Ustawy o kredycie hipotecznym oraz nadzorze nad pośrednikami kredytów hipotecznych i agentami uregulowała określenie doradca finansowy. Doradca Finansowy Gorzów Wielkopolski, Doradca Kredytowy Gorzów Wlkp., Doradztwo Kredytowe Gorzów Wielkopolski, Niezależny Doradca Finansowy lub Doradztwo Finansowe Gorzów Wielkopolski.

Zapisz się do newslettera

© 2020 Łukasz Maćkowski | Doradca finansowy. Wszelkie prawa zastrzeżone. POLITYKA PRYWATNOŚCI

Realizacja: KULIKOWSKI-IT.pl Strony internetowe Szczecin