doradca finansowy Gorzów Wielkopolski kredyt hipoteczny Gorzów Wielkopolski
doradca finansowy, kredyt hipoteczny Gorzów Wielkopolski

Kredyt Hipoteczny

Profesjonalna pomoc w uzyskaniu kredytu

Sprawdź ofertę
doradca finansowy, kredyt hipoteczny Gorzów Wielkopolski

Trener finansowy

Udane finanse osobiste

Sprawdź ofertę
doradca finansowy, kredyt hipoteczny Gorzów Wielkopolski

Budowanie majątku

Jak mądrze budować majątek osobisty

Sprawdź ofertę
doradca finansowy, kredyt hipoteczny Gorzów Wielkopolski

Doradca biznesowy

Wsparcie dla Twojego biznesu

Sprawdź ofertę

finanse osobiste

Finanse osobiste

Na początku chciałbym wyjaśnić dlaczego finanse osobiste są ważne. Dlatego, że żyjemy w świecie, gdzie pieniądze mają ogromne znaczenie. Pieniądze są potrzebne, aby zapewnić podstawowe potrzeby do funkcjonowania. Takie jak kupno jedzenia, opłacenie miejsca zamieszkania, ubranie się, zakup leków w przypadku choroby. W tej sytuacji są dwie drogi do wyboru. Można liczyć na to, że jakoś to będzie i nie przykładać wagi do swoich finansów osobistych. Innym rozwiązaniem jest podjęcie trudu, który sprawi, że Twoje finanse osobiste będę lepiej poukładane. Oczywiście decyzja zależy od Ciebie. Jeśli chcesz to zachęcam Cię do pozostania tu na dłużej. Przygotowałem sporo informacji jak ogarnąć swoje finanse osobiste. 

Jak prowadzić finanse osobiste?

Jak analizuje swoje finanse osobiste z perspektywy czasu to widzę jak one ewoluowały. Z innymi wyzwaniami trzeba było poradzić sobie będąc studentem. Obecnie mam zupełnie inne mając 38 lat i w przyszłości pewnie pojawią się jeszcze inne. Dlatego temat zarządzania finansami osobistymi jest bardzo obszernym zagadnieniem. Przed osobą, którą żyje z miesiąca na miesiąc będą stały inne zmartwienia. Osoba, która zgromadziła kapitał szuka bezpiecznej i zyskownej inwestycji. Dlatego dział został podzielony na kilka sekcji. W zależności od tego co Cię interesuje wybierz odpowiednią zakładkę. Przygotowałem podział na działy: analiza finansowa, zmniejszenie wydatków, zwiększenie dochodów, oszczędzanie i inwestowanie.

Finanse osobiste początek drogi

W tym dziale przygotowałem narzędzia, które przygotują Cię do dalszej drogi finansowej. Rozpoczynając podróż trzeba określić początek podróży. W trakcie podróży warto sprawdzić jak przebiega obrana droga i jakie przynosi efekty. Może się okazać, że czasami zabłądzisz i trzeba będzie obrać inny kurs. Do tego potrzeba wiedzy o swoich finansach osobistych. Przejdziesz do zakładki klikając w link Analiza finansowa lub poniższy obrazek.

finanse osobiste

Redukcja wydatków

W tym miejscu znajdziesz podpowiedzi jak zmniejszyć wydatki w domowym budżecie. Występuje wiele obszarów w których można zmniejszyć wydatki. Dlatego warto szukać redukcji kosztów na stałych wydatkach takich jak: żywność, raty kredytów, opłaty za media. Ponadto sporo można również zaoszczędzić ograniczając te mniejsze codzienne wydatki nawykowe. Zachęcam do świadomego kupowania i przed zakupie warto sobie odpowiedzieć na pytanie czy na pewno jest Ci to potrzebne? Czy to potrzeba czy chwilowa zachcianka wykreowana bodźcami marketingowymi. Zarabiasz więcej jednak jeśli nadal większość zarobionych środków wydasz to Twoja sytuacja finansowa się nie zmieni. Dlatego uważam, że tak ważne jest rozsądne dysponowanie swoim budżetem. Jednocześnie dbanie o swoje finanse osobiste od strony wydatkowej i dochodowej. Więcej informacji w dziale poświęconym Redukcja kosztów

redukcja wydatków

Zwiększenie dochodów

Kolejny etapem, który rekomenduje zrobić jest zwiększenie dochodów. Pod tym pojęciem kryje się wiele możliwość a sposobów na zarabianie pieniędzy jest nieskończona ilość. Jednak od Ciebie zależy, która drogą będziesz podążał. W tym dziale będę poruszał różne sposoby. Sam zdecydujesz, która droga będzie odpowiednia dla Ciebie. Spojrzysz na sposób zarabiania pieniędzy z innej perspektywy. Więcej informacji znajdziesz w dziale Zwiększenie dochodów

Oszczędzanie pieniędzy

W moim podejściu do finansów osobistych oszczędzanie pieniędzy jest ich bezpiecznym kumulowanie. Po pierwsze warto zadbać o zabezpieczenie płynności. Dlatego jest potrzebna określona kwota, która ma chronić budżet domowy w nieprzewidzianych okolicznościach na przykład utrata pracy, choroba. Następnie warto zabezpieczyć swoje finanse na przyszłość. Na przykład powiększenie rodziny, edukacja dzieci, zabezpieczenie emerytalne. Przed wszystkim oszczędzanie ma być bezpiecznym lokowaniem oszczędności w różne aktywa. Dlaczego warto lokować swoje oszczędności w różnych aktywach? Dla bezpieczeństwa a tego wszystkiego dowiesz się z działu dotyczącego oszczędzaniu.

Inwestowanie pieniędzy

Dla mnie inwestowanie jest podejmowaniem aktywności, która ma potencjał na większy zysk z jednoczesnym podejmowaniem ryzyka. Wypracowany profit jest premią za ryzyko, dlatego podejmując decyzje odnośnie inwestowania trzeba dobrze szacować ryzyko. Innymi słowy bardziej ważne jest określenie ile możesz stracić. Zysk może być większy lub mniejszy i jakoś to przeżyjesz. Utrata znacznej kwoty Twoich pieniędzy będzie miała dużo gorsze konsekwencje. Dlatego pamiętaj chroń kapitał. Na świecie jest tysiące sposobów na inwestowanie. Na przykład nieruchomości, giełda, waluty, krypto, kruszywa. Okazje inwestycyjne pojawiają się i znikają. Podejmując decyzje o wejściu w daną inwestycje działaj świadomie w oparciu o fakty i liczby. Pośpiech nie jest dobrym doradcą. Przed wszystkim wybierając którąś z tych grup oszacuj w pierwszej kolejności ryzyko. To właśnie w tym dziale są poruszane zagadnienia z inwestowaniem.

Zabezpieczenie finansów osobisty jest bardzo istotnym elementem w życiu każdego człowieka. To dzięki pieniądzom można funkcjonować w dzisiejszym świecie. Dlatego uważam, że warto zadbać o swoja edukacje finansową. Przede wszystkim to Ty odpowiadasz za swoje finanse osobiste. Im lepiej będziesz zarządzał swoim portfelem mniej będziesz miał zmartwień i problemów. Podsumowując mądrze wydawaj i optymalnie zarabiaj.

 

 

 

Kontakt

Łukasz Maćkowski
Ekspert finansowy - kredyt hipoteczny Gorzów Wielkopolski

ul. Chrobrego 25 (wejście od ul. 30 stycznia),
66-400 Gorzów Wielkopolski

504 339 545

mackowski.kredyty@gmail.com

Ustawy o kredycie hipotecznym oraz nadzorze nad pośrednikami kredytów hipotecznych i agentami uregulowała określenie doradca finansowy. Doradca Finansowy Gorzów Wielkopolski, Doradca Kredytowy Gorzów Wlkp., Doradztwo Kredytowe Gorzów Wielkopolski, Niezależny Doradca Finansowy lub Doradztwo Finansowe Gorzów Wielkopolski.

Zapisz się do newslettera

© 2020 Łukasz Maćkowski | Doradca finansowy. Wszelkie prawa zastrzeżone. POLITYKA PRYWATNOŚCI

Realizacja: KULIKOWSKI-IT.pl Strony internetowe Szczecin