doradca finansowy Gorzów Wielkopolski kredyt hipoteczny Gorzów Wielkopolski
doradca finansowy, kredyt hipoteczny Gorzów Wielkopolski

Kredyt Hipoteczny

Profesjonalna pomoc w uzyskaniu kredytu

Sprawdź ofertę
doradca finansowy, kredyt hipoteczny Gorzów Wielkopolski

Trener finansowy

Udane finanse osobiste

Sprawdź ofertę
doradca finansowy, kredyt hipoteczny Gorzów Wielkopolski

Budowanie majątku

Jak mądrze budować majątek osobisty

Sprawdź ofertę
doradca finansowy, kredyt hipoteczny Gorzów Wielkopolski

Doradca biznesowy

Wsparcie dla Twojego biznesu

Sprawdź ofertę

Analiza finansowa budżetu domowego

Analiza finansowa budżetu domowego ma określić stan Twoich finansów osobistych. Następnie pomoże ustalić cele i realizować zadania finansowe. Dlaczego warto zrobić osobistą analizę finansową budżetu domowego? Ponieważ jest to punkt startowy określający obecną sytuacje finansową. Po drugie pełni rolę miernika postępów w realizacji celów. Sprawdź w którym miejscu znajdują się Twoje finanse osobiste. Dlatego najpierw wykonać osobisty bilans finansowy. 

Analiza finansowa budżetu domowego

Analiza finansowa budżetu domowego – osobisty bilans finansowy

Osobisty bilans finansowe to zestawienie aktywów i pasywów. Innymi słowy zawiera dane dotyczące posiadanego majątku i zobowiązań. Wynik, który uzyskasz uświadomi Ci wiele aspektów o twoim dotychczasowym życiu. Po pierwsze dowiesz się ile do tej pory zbudowałeś majątku. Czy zbudowany majątek daje Ci poczucie bezpieczeństwa. Do drugie poznasz wartość posiadanych zobowiązań. Może się okazać, że posiadany majątek jest w znacznej mierze obciążony kredytami. Podsumowanie wyliczeń określi wartość majątku po odjęciu zobowiązań. Więcej informacji znajdziesz na stronie:

osobisty bilans finansowy

Zestawienie zobowiązań kredytowych w analizie finansowej

Wydatki na raty kredytowe w domowym budżecie to jedna z najmniej lubianych kategorii. Dlatego proponuje zrobić porządki z kredytami na początku. Ponieważ jest to grupa wydatków na której można szybko wygenerować oszczędności w domowym budżecie. Po pierwsze poprzez zmniejszenie raty miesięcznych obciążeń. Po drugie przy wcześniejszej spłacie kredytu odzyskasz prowizje lub ubezpieczenie. Dzięki temu możesz nadpłacić inne kredyty lub zbudować sobie zabezpieczenie finansowe.

zestawienie zobowiązań kredytowych

 

Analiza finansowa wydatków stałych w domowym budżecie

Jest to kolejna grupa wydatków na której można zaoszczędzić. Optymalizacja wydatków stałych zajmie więcej czasu dlatego, że umowy mają charakter czasowy. Do tej grupy wydatków zaliczam wszystkie cykliczne płatności typu: abonamenty, płatne subskrypcje, ubezpieczenia. Oczywiście w tej grupie wydatków potrzebny jest dłuższy czas na optymalizację. Jednak warto i w tej grupie wydatków szukać oszczędności.

wydatki stałe

Podsumowanie

Analiza swoich finansów osobistych jest bardzo istotnym punktem w dalszej drodze do rozwoju finansowego. Jeśli chcesz mieć udane finanse osobiste to wykonaj ten pierwszy krok. Ponieważ przed rozpoczęciem podróży trzeba znaleźć na mapie punkt, w który się obecnie znajdujesz. Dlatego opisane powyżej analizy będą właśnie takim punktem startowym do dalszej pracy.

Jak przetrwać kryzys finansowy

Dodano: 07 lut 2021

Jak przetrwać w czasie kryzysu finansowego?   Rok 2020 był dla wielu branż ciężkim rokiem. Patrząc jak świetny był 2019 mało kto spodziewał się, że 2020 przyniesie tak drastyczne zmiany. Są branże, które są obecnie na skraju upadku a pracownicy tych branż […]

Sposoby jak oszczędzić na żywności

Dodano: 18 gru 2020

Wydatki na żywność. To grupa wydatków w domowym budżecie, która zajmuje najwięcej miejsca w kosztach miesięcznych. Na tej kategorii wydatków można w bardzo szybko zaoszczędzić. Oto moje wskazówki jak to zrobić: Nie marnuj jedzenia to jest jak z traceniem pieniędzy. Pomyśl sobie, […]

Ile jesteś w stanie miesięcznie odłożyć?

Dodano: 03 gru 2020

Zwiększenie puli oszczędności. W tym wpisie przygotowałem kalkulator, który pomoże Ci na bazie wcześniejszej pracy określić ile jesteś w stanie miesięcznie odłożyć? Dotychczasowa analiza była poświęcona określeniu punktu w którym obecnie się znajdujesz. Ile wydajesz na koszty stałe, zobowiązania kredytowe i codzienne […]

Gromadzenie danych o codziennych wydatkach osobistych

Dodano: 01 lis 2020

Codzienne wydatki osobiste to tak grupa wydatków, które ponosisz w dniu codzienny. Nie są to wydatki cykliczne tylko te, które masz codziennie. Poranna kawa, zakupy w piekarni, spożywcze itp. Często są wydatki nawykowe, które sprawiają, że niestety brakuje na koniec miesiąca gotówki. […]

Kontakt

Łukasz Maćkowski
Ekspert finansowy - kredyt hipoteczny Gorzów Wielkopolski

ul. Chrobrego 25 (wejście od ul. 30 stycznia),
66-400 Gorzów Wielkopolski

504 339 545

mackowski.kredyty@gmail.com

Ustawy o kredycie hipotecznym oraz nadzorze nad pośrednikami kredytów hipotecznych i agentami uregulowała określenie doradca finansowy. Doradca Finansowy Gorzów Wielkopolski, Doradca Kredytowy Gorzów Wlkp., Doradztwo Kredytowe Gorzów Wielkopolski, Niezależny Doradca Finansowy lub Doradztwo Finansowe Gorzów Wielkopolski.

Zapisz się do newslettera

© 2020 Łukasz Maćkowski | Doradca finansowy. Wszelkie prawa zastrzeżone. POLITYKA PRYWATNOŚCI

Realizacja: KULIKOWSKI-IT.pl Strony internetowe Szczecin