doradca finansowy, kredyt hipoteczny Gorzów Wielkopolski

Kredyt Hipoteczny

Profesjonalna pomoc w uzyskaniu kredytu

Sprawdź ofertę
doradca finansowy, kredyt hipoteczny Gorzów Wielkopolski

Bezpieczny wynajem

Przeprowadzamy weryfikację najemcy

Sprawdź ofertę
doradca finansowy, kredyt hipoteczny Gorzów Wielkopolski

Budowanie majątku

Jak mądrze budować majątek osobisty

Sprawdź ofertę
doradca finansowy, kredyt hipoteczny Gorzów Wielkopolski

Inwestowanie w nieruchomości

Dochody z nieruchomości

Sprawdź ofertę

inwestowanie pieniędzy

Wstęp do inwestowania pieniędzy

Czy inwestowanie pieniędzy jest trudne? Gdzie inwestować pieniądze? Jak chronić się przed stratami? Na te i wiele innych pytań znajdziesz odpowiedź właśnie w tym dziale. Inwestowanie pieniędzy jest połączeniem dwóch elementów. Podjęciem ryzyka za dodatkowy zysk. Przed rozpoczęciem inwestowania sprawdź:

W jaki sposób Twoje finanse osobiste są przygotowane do podjęcia ryzyka inwestycyjnego?

Ile czasu jesteś w stanie poświęcić na edukacje?

Jak jesteś przygotowany mentalnie do podjęcia ryzyka inwestycyjnego?

Na jaką wysokość straty możesz sobie pozwolić?

Ile czasu mogą środki być zainwestowane?

Gdy widzisz tylko zyski a straty pomijasz to może się to źle skończyć. Ponieważ jak pojawią się straty to stres spowoduje, że przestaniesz racjonalnie myśleć.

Jeśli nadal chcesz zgłębić wiedzę na temat inwestowania to zapraszam do zapoznania się z tym działem. Dziele się wiedzą teoretyczną i praktyczną. Pamiętaj proszę, że za podjęte decyzje inwestycyjne zawsze w 100% Ty odpowiadasz swoim kapitałem.

Jeśli nie chcesz ryzykować to zapraszam do odwiedzenia strony poświęconej oszczędzaniu w bezpieczny sposób. 

Czy inwestowanie pieniędzy jest trudne?

Na początku wszystko wydaje się trudne zanim stanie się łatwe. Co zrobić aby było łatwe. Zdobądź podstawową wiedzę o danej inwestycji. Następnie poprzez praktykę na minimalnej kwocie zdobądź doświadczenie. Zobrazuje co mam na myśli na swoim przykładzie. Pamiętam jak w 2006 roku założyłem rachunek demonstracyjny na GPW i tam inwestowałem wirtualne środki. Były wzrosty i spadki na tym rachunku. Kompletnie się tym nie przejmowałem i mało mnie to nauczyło. Dużo bardziej pamiętam jak w 2009 roku założyłem normalny rachunek maklerski i jak zacząłem inwestować realne pieniądze. Była to zupełnie inna atencja i realne doświadczenie, które pamiętam do dziś.

Uważam, że przy dzisiejszym dostępie do informacji inwestowanie nie jest trudne. Trzeba poświęcić trochę czasu na zgłębienie tematu i zacząć inwestować na małych kwotach. Dlatego jeśli od czegoś zaczynasz to najpierw najmniejszymi możliwymi kwotami. Zrób sobie próbę na małym kapitale. Sprawdzisz czy Ci to odpowiada. Jak się będziesz czuł w roli inwestora. 

Gdzie inwestować pieniądze?

Możliwości inwestycyjnych jest bardzo wiele. Poniżej zamieściłem niektóre z nich.

Fundusze inwestycyjne

Lokaty strukturyzowane

ETF

Obligacje korporacyjne

Akcje GPW

Debiuty

Catalyst

Akcje rynków zagranicznych

Indeksy

Opcje

Waluty

Kruszywa

Krypto waluty

Surowce

Dzieła sztuki

Monety kolekcjonerskie

Nieruchomości

Jak widzisz rynek daje ogromną ilość możliwości inwestycyjnych. Wybór może się wydawać nawet zbyt duży. Ma to jednak swoje plusy ponieważ można dopasować rozwiązanie do swoich preferencji.

Jak chronić kapitał przed stratami

Pod względem ryzyka będę się powtarzał. Jednak mam ku temu ważne powody. Dlatego, że chcę Cię uchronić przed kłopotami finansowymi.

Poniżej informacje jak to zrobić:

Małe kwoty na początku – przy pierwszych krokach w inwestycjach zacznij od małych kwot. Nawet jeśli dysponujesz większym kapitałem to sprawdź dane rozwiązanie na minimalnej kwocie. Nie odkrywaj się z wielkością posiadanego kapitału przed doradcami inwestycyjnymi. Jak doradca się sprawdzi to wówczas możesz powierzyć większy kapitał. Rób to stopniowo i z zachowaniem czujności.

Podziel kapitał – przy lokowaniu środków stosuj dywersyfikacje. Innymi słowy nie inwestuj wszystkich środków w jednym miejscu. Bardziej obrazowo nie trzymaj wszystkich jajek w jednym koszyku. 

Zamykaj nietrafione inwestycje – jest to niestety problem wielu inwestorów, że mają nadzieje, że inwestycja odbije. Na przykład inwestycja straciła na kapitale 10% i tendencja jest spadkowa. Lepiej zamknąć dane rozwiązanie, gdy strata nie jest jeszcze duża. Ponieważ straty mogą się pogłębiać a kapitał przez kila lat może być zamrożony. 

Poziom ryzyka – zanim zdecydujesz się na inwestycje bądź pewny, że znasz poziom ryzyka. Wybieraj aktywa o różnym poziomie ryzyka. 

Horyzont czasowy – jeśli źle dopasujesz inwestycje do horyzontu czasowego to możesz nie mieć szansy na to aby zarobić bo dasz sobie za mało czasu.

Mała dźwignia – jeśli chcesz próbować sił na kontraktach terminowych to na małej dźwigni. Tak samo dotyczy się korzystania z kredytu. Trzeba posiadać spore doświadczenie, aby tak inwestować. Na pewno odradzam osobą, które zaczynają inwestowanie na rynkach finansowych. Lewarowanie pozycji działa w dwie strony. Możesz zarobić i stracić tyle samo. 

Podsumowanie

Jeśli chcesz zacząć inwestować to na początku zainwestuj czas w podstawową edukację. Następnie poprzez praktykę i doświadczenie zdobędziesz dodatkową wiedzę. Będziesz trzeba wyjść ze swojej strefy komfortu i podjąć decyzję inwestycyjną. Nauczyć się nowych rzeczy, podjąć ryzyko bez gwarancji, że będą zyski.

Musisz być świadomy tego, że inwestowanie niesie ze sobą ryzyko utraty części lub całości pieniędzy. Inwestowanie w bardziej ryzykowne rozwiązania niesie ze sobą jeszcze większe ryzyko. 

Warto liczyć czas, który poświęcasz na inwestowanie. Jakie generuje zyski każda z inwestycji. Czy nie przekraczasz granicy gdzie inwestowanie zmienia się w hazard.

Inwestowanie to pomnażanie majątku a nie miejsce na szukanie wrażeń.

Jeśli wyjdzie na małym kapitale to można zacząć inwestować większym lub na innych instrumentach finansowych. Dla odmiany jeśli tracisz kapitał to lepiej odpuścić. Zmień sposób inwestowania na bardziej pewny z mniejszym zyskiem. Twój kapitał jest najważniejszy.

Nie pozwól, aby wysokie zyski oślepiły racjonalne myślenie.

Życzę tylko samych trafionych inwestycji.

Kontakt

Łukasz Maćkowski
Ekspert finansowy - kredyt hipoteczny Gorzów Wielkopolski

ul. Chrobrego 25 (wejście od ul. 30 stycznia),
66-400 Gorzów Wielkopolski

504 339 545

mackowski.kredyty@gmail.com

Ustawy o kredycie hipotecznym oraz nadzorze nad pośrednikami kredytów hipotecznych i agentami uregulowała określenie doradca finansowy. Doradca Finansowy Gorzów Wielkopolski, Doradca Kredytowy Gorzów Wlkp., Doradztwo Kredytowe Gorzów Wielkopolski, Niezależny Doradca Finansowy lub Doradztwo Finansowe Gorzów Wielkopolski.

Zapisz się do newslettera

© 2020 Łukasz Maćkowski | Doradca finansowy. Wszelkie prawa zastrzeżone. POLITYKA PRYWATNOŚCI

Realizacja: KULIKOWSKI-IT.pl Strony internetowe Szczecin