doradca finansowy Gorzów Wielkopolski kredyt hipoteczny Gorzów Wielkopolski
doradca finansowy, kredyt hipoteczny Gorzów Wielkopolski

Kredyt Hipoteczny

Profesjonalna pomoc w uzyskaniu kredytu

Sprawdź ofertę
doradca finansowy, kredyt hipoteczny Gorzów Wielkopolski

Trener finansowy

Udane finanse osobiste

Sprawdź ofertę
doradca finansowy, kredyt hipoteczny Gorzów Wielkopolski

Budowanie majątku

Jak mądrze budować majątek osobisty

Sprawdź ofertę
doradca finansowy, kredyt hipoteczny Gorzów Wielkopolski

Doradca biznesowy

Wsparcie dla Twojego biznesu

Sprawdź ofertę

Motywacja do działania

Motywacja do działania jest obszernym zagadaniem. Co zrobić aby się chciało robić? Jak się zmobilizować do działania? W przypadku finansów dość prosto postawić sobie mierzalne cele, które chce się osiągnąć. Na przykład chcesz spłacić kredyty gotówkowe lub zbudować poduszkę finansową. Tylko jak się do tego zmobilizować? A jak się zmobilizować do bardziej złożonych i trudniejszych wyzwań?

Motywacja do działania

Na początku warto sobie uświadomić, że nie ma jednej recepty na motywację. Co innego motywuje osobę młodą, które wchodzi w dorosłe życie. Inna motywacje jest po 10 – 15 latach pracy zawodowej. A jeszcze inna motywacja u osoby starszej, która jest już bliżej wieku emerytalnego. Pesel to tylko liczby 🙂 To od Ciebie zależy czy potrafisz zmotywować się do działania. Czy potrafisz określić dla siebie ważny cel, który chcesz zrealizować.

W moim podejściu do motywacji stawiam na przekonania i działanie. Motywacja jest potrzebna do tego, aby zacząć i wykonać ten pierwszy krok. Kolejne etapy dadzą poczucie radości i spełnienia co napędza do jeszcze większej pracy.

Na początku przygotowanie organizmu

Zacznijmy od tego, że nowy cel będzie dla Ciebie wyzwaniem. Zaczniesz robić rzeczy, których nie znasz. Będzie trzeba wyjść z obecnej strefy komfortu. Ponieść dodatkowy wysiłek i nie zawsze będzie Ci się chciało.  Dlatego na początku zachęcam Cię do odpowiedniego przygotowania Twojego organizmu. Jeśli chcesz sprostać trudnemu wyzwaniu to zadaj o to co możesz zmienić szybko i na co masz wpływ w 100%. Jest to: odpowiednie odżywianie, woda, sen, aktywność fizyczną. Dzięki tym czterem elementom wzmocnisz swój organizm. Większa ilość naturalnej energii sprawi, że będzie Ci łatwiej sprostać trudnościom w nowym wyzwaniu.

Odpowiednie odżywianie – jedzenie jest naszym paliwem a na złym paliwie nie będzie dobrych osiągnięć. Nie chodzi o radykalne wprowadzenie diety. Zmiana nawyków żywieniowych to proces długoterminowy. Zacznij od małych kroków.

Woda – w większości składamy się z wody i potrzebujemy odpowiedniego nawodnienia.

Sen – to od niego zależy jaki będzie kolejny Twój dzień. Jest to piękne uczucie obudzić się pełnym energii.

Aktywność fizyczna – wystarczą proste aktywności fizyczne jak kilka pompek, brzuszki, rozciąganie, szybszy spacer, rower, praca na działce. Coś co wprawi organizm w ruch. Poczujesz przypływ endorfin i zacznie się dziać magia.

Czas na przygotowanie miejsca

Kolejnym etapem jest przygotowanie miejsca w którym będziesz realizował swoje cele.

Co potrzebujesz:

Miejsce – wydzielona przestrzeń gdzie możesz pracować samodzielnie w ciszy i spokoju.

Czyste biurko – nie trzymasz na biurku żadnych niepotrzebnych rzeczy. Jeśli nie masz biurka to jakiś stolik lub coś innego przy czym możesz usiąść i pracować.

Odpowiednie światło – przy słabym świetle szybko się zmęczysz.

Woda – cały czas się nawadniaj. Intensywny wysiłek sprawi, że będzie chciało Ci się pić. Pragnienie oderwie Cię od pracy i możesz stracić koncentrację na zadaniu.

Materiały do pracy – przygotuj sobie dzień wcześniej potrzebne materiały do pracy. Jeśli pracujesz przy laptopie to ustaw wszystko na biurku i niech czeka na Ciebie rano. Gdy masz zamiar analizować np. przygotować swoje umowy lub inne dokumenty to przygotuj jest i niech czekają na Ciebie. Nie trać rano czasu i energii na przygotowania. Rano już tylko działanie.

Cel i realizacja

Jak już zostały wykonane wszystkie przygotowania to czas zacząć działać:) W takim razie czas zacząć od ustalanie celu a stawianie celu to też działanie.

Po pierwsze określ cel. Co chcesz osiągnąć i w jakim czasie. 

Po drugie ustal jakimi zasobami dysponujesz do realizacji celu. Narzędzia, wiedza, umiejętności.

Po trzecie czego Ci brakuje.

Następnie podziel zadanie na części. 

Zacznij działać.

Wyciągaj wnioski, analizuj wyniki.

Wdrażaj nowe rozwiązania, ulepszaj, zmieniaj.

Ponowne wnioski, analiza i zmiany i tak dalej. Ciągły proces doskonalenia aż do zrealizowania zadania.

Rekomenduje wykonanie ważnych zadań z rana zaraz po przebudzeniu na świeży umysł. Nie daj się odciągnąć od pracy powiadomieniami z aplikacji. Wycisz telefon i skup się w 100% na wykonaniu danego zadania. Pracuj przez 45 minut a potem chwila przerwy i ponownie wracaj do pracy. Zrobienie przerwy jest bardzo ważne. Pamiętasz jak fajnie było wyskoczyć na przerwę po lekcji. Będzie to nagroda dla Twojego organizmu za dobrze wykonaną pracę:)

Podsumowanie

Cokolwiek robisz lub czegokolwiek nie chcesz zrobić w życiu zależy do twoich przekonań. Czy to co chcesz osiągnąć jest dla Ciebie ważne i ma sens dla Ciebie. Prawdziwa motywacja będzie rozkwitała z przekonania, że to co robisz jest dobre właśnie dla Ciebie. 

Jeżeli twoim celem jest zbudowanie oszczędności. Dlaczego chcesz to zrobić? Co dzięki temu osiągniesz? 

Szukaj odpowiedzi właściwej dla siebie, która będzie zgodna z Twoimi przekonaniami i naturą.

Podejmij decyzji o tym, że chcesz to zrobić.

Następnie ustal plan działania i zacznij realizować założony plan.

Zadbaj o odpowiednie miejsce i warunki do wykonania pracy.

Powodzenia w spełnianiu swoich marzeń.

 

Kontakt

Łukasz Maćkowski
Ekspert finansowy - kredyt hipoteczny Gorzów Wielkopolski

ul. Chrobrego 25 (wejście od ul. 30 stycznia),
66-400 Gorzów Wielkopolski

504 339 545

mackowski.kredyty@gmail.com

Ustawy o kredycie hipotecznym oraz nadzorze nad pośrednikami kredytów hipotecznych i agentami uregulowała określenie doradca finansowy. Doradca Finansowy Gorzów Wielkopolski, Doradca Kredytowy Gorzów Wlkp., Doradztwo Kredytowe Gorzów Wielkopolski, Niezależny Doradca Finansowy lub Doradztwo Finansowe Gorzów Wielkopolski.

Zapisz się do newslettera

© 2020 Łukasz Maćkowski | Doradca finansowy. Wszelkie prawa zastrzeżone. POLITYKA PRYWATNOŚCI

Realizacja: KULIKOWSKI-IT.pl Strony internetowe Szczecin