doradca finansowy, kredyt hipoteczny Gorzów Wielkopolski

Kredyt Hipoteczny

Profesjonalna pomoc w uzyskaniu kredytu

Sprawdź ofertę
doradca finansowy, kredyt hipoteczny Gorzów Wielkopolski

Trener finansowy

Udane finanse osobiste

Sprawdź ofertę
doradca finansowy, kredyt hipoteczny Gorzów Wielkopolski

Budowanie majątku

Jak mądrze budować majątek osobisty

Sprawdź ofertę
doradca finansowy, kredyt hipoteczny Gorzów Wielkopolski

Doradca biznesowy

Wsparcie dla Twojego biznesu

Sprawdź ofertę

Polski ład dla kredytobiorcy

polski ład dla kredytobiorcy

Polski ład dla kredytobiorcy ma wesprzeć rodziny i singli w zakupie lub budowie własnego domu. Ponieważ gwarancja obejmuje tylko wkład własny. Dlatego warto zwrócić uwagę na elementy związane z kredytem hipotecznym. 

Ograniczenia dla kredytobiorcy w mieszkanie bez wkładu

Przygotowałem punkty, które mogą być problemowe dla przyszłych kredytobiorców:

Zdolność kredytowa. Rodziny z dziećmi będą miały największy problem z otrzymaniem kredytu z gwarancją. Ponieważ po ostatnich podwyżkach stóp procentowych zdolności się zmniejszyły. Ilość dzieci w rodzinie ma wpływ na to czy można posiadać nieruchomość. Dodatkowo za powiększenie rodziny w trakcie spłaty kredytu otrzyma bezzwrotne dofinansowanie, które będzie przeznaczone na nadpłatę. Jednak rodzina, która nie ma zdolności na kredyt nie otrzyma gwarancji i w przyszłości dopłaty do spłaty kredytu. Dlatego warto już wcześniej sprawdzić jaka jest zdolność kredytowa.

Cena nabywanej nieruchomości. Znaczenie dla ustawodawcy ma to, aby nie finansować drogich nieruchomości. Dlatego zostało wprowadzone ograniczenie dotyczące maksymalnej ceny za m2. Ostatnie lata przyniosły znaczne podwyżki cen mieszkań. W konsekwencji wiele lokalizacji nie będzie się kwalifikowało do gwarancji.

Niewystarczająca pula środków. Pamiętam ostatni program mieszkanie dla młodych jak środki przewidziane na cały rok rozchodziły się w kilka dni. Jeszcze bardziej pamiętam rozczarowanie klientów, którzy nie otrzymali dofinansowania. Za wcześnie, aby oceniać czy duże będzie zainteresowanie i jak szybko skończy się program.

Polski ład ograniczenia po stronie oferty bankowej

Minimalny okres kredytowania. Program nie ma limitu wieku kredytobiorcy. Jednak czas kredytowania to minimum 15 lat. Już teraz mogę założyć, że osoby w wieku około 50 lat będą miały znaczne utrudnienie. Ponieważ obecny wiek plus czas spłaty spowoduje wejście w wiek emerytalny. Ostatecznie to ma znaczny wpływ na zdolność kredytową. Wiekowi kredytobiorcy nie będą posiadali zdolności kredytowej przez to, że kredyt będzie musiał być udzielony na tak długo.

Polacy zarabiający za granicą nie otrzymają kredytu z gwarancją. Ponieważ kredyt będzie udzielany tylko w polskich złotych. Zgodnie z rekomendacją KNF kredyt hipoteczny można otrzymać w walucie, której dochód jest przeważający w gospodarstwie. 

Ograniczona oferta bankowa. Ponieważ kredyt będzie można zaciągnąć tylko w wybranych bankach, które podpiszą umowę z Bankiem Gospodarstwa Krajowego. W najbliższym czasie będę informował jakie banki przystąpiły do programu.

Mniej korzystna oferta bankowa. Przy małej ilość banków uczestniczących w programie. Oferta cenowa może być mniej korzystna od standardowej. Jeśli w przyszłości rodzina nie skorzysta ze spłaty rodzinnej to wyższy koszt pozostanie po stronie kredytobiorcy. Warto pamiętać, że minimalny czas kredytowania to 15 lat i całkowity koszt kredytu może być wyższy. Dlatego warto będzie porównać kredyt z gwarancją od standardowego.

Polski ład dla kredytobiorcy – jak się przygotować?

Na początku warto sprawdzić jakie są założenia programu mieszkanie bez wkładu. Poniżej zamieściłem link gdzie jest podane więcej danych.

Polski Ład kredyt bez wkładu

Następnie jeśli kryteria podstawowe są spełnione to warto zweryfikować zdolność kredytową. Doradca kredytowy jest w stanie poukładać finanse do czasu startu programu. Zbudowanie zdolności kredytowej może wymagać więcej czasu dlatego warto zadać o to wcześniej.

Ustawa wchodzi w życie 27 maja 2022 roku.

Osoby zainteresowane informacjami na temat gwarancji, dofinansowania lub zdolności kredytowej zapraszam do kontaktu. Telefon 504 339 545 lub przez formularz kontaktowy.

Doradca kredytowy Gorzów Wielkopolski

 

 

 

 

 

 

Kontakt

Łukasz Maćkowski
Ekspert finansowy - kredyt hipoteczny Gorzów Wielkopolski

ul. Chrobrego 25 (wejście od ul. 30 stycznia),
66-400 Gorzów Wielkopolski

504 339 545

mackowski.kredyty@gmail.com

Ustawy o kredycie hipotecznym oraz nadzorze nad pośrednikami kredytów hipotecznych i agentami uregulowała określenie doradca finansowy. Doradca Finansowy Gorzów Wielkopolski, Doradca Kredytowy Gorzów Wlkp., Doradztwo Kredytowe Gorzów Wielkopolski, Niezależny Doradca Finansowy lub Doradztwo Finansowe Gorzów Wielkopolski.

Zapisz się do newslettera

© 2020 Łukasz Maćkowski | Doradca finansowy. Wszelkie prawa zastrzeżone. POLITYKA PRYWATNOŚCI

Realizacja: KULIKOWSKI-IT.pl Strony internetowe Szczecin