doradca finansowy Gorzów Wielkopolski kredyt hipoteczny Gorzów Wielkopolski
doradca finansowy, kredyt hipoteczny Gorzów Wielkopolski

Edukacja finansowa

Szkolenia finansowe

Sprawdź ofertę
doradca finansowy, kredyt hipoteczny Gorzów Wielkopolski

Kredyt
hipoteczny

Najkorzystniejsze finansowanie własnych celów mieszkaniowych

Sprawdź ofertę
doradca finansowy, kredyt hipoteczny Gorzów Wielkopolski

Niezależny
ekspert finansowy

Profesjonalna pomoc w uzyskaniu kredytu

Sprawdź ofertę

Kredyt hipoteczny bez wkładu własnego w ramach Polskiego ładu.

Znane jest więcej informacji odnośnie projektu ustawy dla programu kredyt bez wkładu własnego w ramach działań Polski ład wspierającego zakup mieszkania bez wkładu własnego na kredyt. Będzie można skorzystać z gwarancji do 100 000zł a także otrzymać środki w trakcie trwania kredytu na wcześniejszą nadpłatę kredytu za powiększenie rodziny. W poniższym wpisie przedstawiam założenia z projektu ustawy.

Założenia kredytu bez wkładu własnego

Proponowane wsparcie budzi sporo emocji wśród osób planujących dokonać zakupu nieruchomości. Bazując na informacjach zawartych w projekcie ustawy i wcześniejszym programie mieszkanie dla młodych można założyć pewne ramy programu.

Maksymalna kwota na jedno gospodarstwo 100 000zł – wysokość gwarancji na takim poziomie dla większości kredytobiorców będzie wystarczająca. Przykładowo w Gorzów Wielkopolski zakupu od dewelopera 50m2 x 5300zł = 265 000zł. Gwarancja 20% wkładu wyniesie wówczas 53 000zł. Kwota gwarancji może być za niska przy zakupie większej nieruchomości w droższych miastach.

Gwarancja do maksymalnie 20% ceny nabycia nieruchomości – przy mniejszych miejscowościach gwarancja będzie niższa. Przykładowo zakup nieruchomości za 150 000zł wówczas wysokość gwarancji do kredytu wyniesie 30 000zł. 

Limit wieku kredytobiorcy – wiek wnioskodawcy lub jednego z wnioskodawców nie może przekroczyć 40 lat w momencie udzielania kredytu hipotecznego.

Małżeństwo lub osoba samotnie wychowująca dziecko – na ten moment program nie przewiduje wsparcia tzw. singli. W programie mieszkanie dla młodych osoby samotne bez dzieci mogły korzystać z dofinansowania. Z obecnych założeń wynika, że takiej możliwości nie będzie. 

Minimalny okres kredytowania – okres kredytowania na jaki bank będzie udzielał kredytu to minimum 15 lat.

Kredyt tylko w polskich złotych – z programu będą wykluczone osoby zarabiające w walucie obcej ponieważ gwarancja ma być udzielany tylko dla kredytów w polskich złotych. Zgodnie z rekomendacją KNF banki mogą udzielać kredytów hipotecznych w walucie w której dochód wnioskodawcy jest przeważający. np. zarabiając w Euro nie można skorzystać z gwarancji.

Wytyczne odnośnie nieruchomości:

Pierwsza nieruchomość gwarancja do kredytu na brak wkładu własnego ma wspierać zakup pierwszej nieruchomości. Nie można wykluczyć możliwości, że ustawodawca zezwoli na poprawienie warunków bytowych i zmianę na większą nieruchomość w ramach programu.

Limit cenowy w przeliczenia na cenę za m2 nabywanej nieruchomości – będą ustalone maksymalne stawki ceny za m2 nieruchomości. Będzie podział na nieruchomości z rynku wtórnego i pierwotnego. Z programu będą wykluczone mieszkania o wysokim standardzie wykończenia w dobrych lokalizacjach.

Finansowanie zakupu nieruchomości w Polsce – gwarancją braku wkładu własnego nie może być objęty zakup nieruchomości poza terytorium RP.

Na ten moment są to tylko założenia do ustawy i jest wiele niewiadomych. Dopiero przyjęta ustawa będzie precyzowała zasady i warunki.

Spłata części kredytu za powiększenie rodziny

W trakcie trwania kredytu będzie można skorzystać z częściowej nadpłaty kredytu za powiększenie gospodarstwa domowego.

20 000zł za drugie dziecko w rodzinie.

60 000zł za trzecie lub kolejne dziecko.

Wysokość maksymalnej nadpłaty kredytu za powiększenie rodziny będzie wynosiła do 100 000zł.

 

 

 

 

 

 

Kontakt

Łukasz Maćkowski
Ekspert finansowy - kredyt hipoteczny Gorzów Wielkopolski

ul. Chrobrego 25,
66-400 Gorzów Wielkopolski

504 339 545

mackowski.kredyty@gmail.com

Ustawy o kredycie hipotecznym oraz nadzorze nad pośrednikami kredytów hipotecznych i agentami uregulowała określenie doradca finansowy. Doradca Finansowy Gorzów Wielkopolski, Doradca Kredytowy Gorzów Wlkp., Doradztwo Kredytowe Gorzów Wielkopolski, Niezależny Doradca Finansowy lub Doradztwo Finansowe Gorzów Wielkopolski.

Zapisz się do newslettera

© 2020 Łukasz Maćkowski | Doradca finansowy. Wszelkie prawa zastrzeżone. POLITYKA PRYWATNOŚCI

Realizacja: KULIKOWSKI-IT.pl Strony internetowe Szczecin