doradca finansowy Gorzów Wielkopolski kredyt hipoteczny Gorzów Wielkopolski
doradca finansowy, kredyt hipoteczny Gorzów Wielkopolski

Kredyt Hipoteczny

Profesjonalna pomoc w uzyskaniu kredytu

Sprawdź ofertę
doradca finansowy, kredyt hipoteczny Gorzów Wielkopolski

Trener finansowy

Udane finanse osobiste

Sprawdź ofertę
doradca finansowy, kredyt hipoteczny Gorzów Wielkopolski

Budowanie majątku

Jak mądrze budować majątek osobisty

Sprawdź ofertę
doradca finansowy, kredyt hipoteczny Gorzów Wielkopolski

Doradca biznesowy

Wsparcie dla Twojego biznesu

Sprawdź ofertę

Czy jesteś w stanie odkreślić ile jest warta godzina Twojej pracy? Jeśli pracujesz na etacie u kogoś to pewnie bez problemu znasz swoją stawkę godzinową i wiesz ile zarabiasz. 

Trudności z podaniem stawki godzinowej mogą się pojawić jeśli okaże się, że otrzymujesz premię, która nie jest podana w umowie. A może robisz nadgodziny lub pracujesz w weekendy. Na koniec miesiąca kwota dochodu jest wyższa jednak za tym też idzie większa liczba godzin poświęconych na pracę.

Określ ile zarabiasz za godzinę pracy na rękę ? 

W przypadku osób, które prowadzą własny biznes jest dużo trudniej ustalić swoją stawkę godzinową. Odbyłem wiele spotkań z właścicielami firm i zauważyłem, że przedsiębiorca potrafi podać ile ma przychodów. Określenie ile wychodzi dochodu z własnej działalności staje się trudniejsze i nie są w stanie tego podać. Wiedzą za jakie przychody pracują jednak nie są pewni za jakie dochody. Dla kogoś kto to czyta może się to wydawać trochę dziwne jednak tak jest. Przyczyna leży w tym, że nad przychodami ma się kontrole to w formie wpływów na ror lub płatności gotówkowe, które trafiają do kasy firmy. Gorzej jest z wydatkami, które nie zawsze są udokumentowane na fakturach. Operacji wydatkowych w księgowości firmy jest znacznie więcej i dlatego nie można tego tak łatwo określić.

Spróbuj określić ile zarabiasz za godzinę pracując dla siebie?

Zachęcam Cię abyś zastanowił się nad wyżej postawionymi pytaniami. Spróbuj to oszacować bez większej analizy. Tą wartość możesz zapisać np. na osobistym sprawozdaniu finansowym na dale z obecną datą.

Jest to kolejny etap do budowania niezależności finansowej. Jeśli obserwujesz tego bloga jakiś czas to może jesteś już po analizie finansowej. Jeśli nie to zapraszam Cię do tego działu. Zacznij od wykonania 4 wyzwań związanych z osobistą analizą finansową. Następnie przejdź do zakładki związanej z redukcją kosztów.

Jeśli Twoje koszty są pod kontrolą to możesz zacząć od działu poświęconemu przychodom.

W kolejnych wpisach będę poruszał tematykę jak zacząć więcej zarabiać za godzinę pracy w profesji na której się znasz. Pewnie się zastanawiasz dlaczego podaje za godzinę a nie np. miesięcznie. Wszystko w swoim czasie. Jednak w brew pozorom jest to bardzo istotne. W swoim podejściu do budowania niezależności finansowej poświęcam bardzo dużą uwagę temu elementowi i cały czas szacuje stawkę godzinową.

Najpierw ustal punt startowy dla Twoich dochodów.

Ile zarabiasz za godzinę pracy na rękę ? 

Potem ruszymy w dalszą drogę

Kontakt

Łukasz Maćkowski
Ekspert finansowy - kredyt hipoteczny Gorzów Wielkopolski

ul. Chrobrego 25 (wejście od ul. 30 stycznia),
66-400 Gorzów Wielkopolski

504 339 545

mackowski.kredyty@gmail.com

Ustawy o kredycie hipotecznym oraz nadzorze nad pośrednikami kredytów hipotecznych i agentami uregulowała określenie doradca finansowy. Doradca Finansowy Gorzów Wielkopolski, Doradca Kredytowy Gorzów Wlkp., Doradztwo Kredytowe Gorzów Wielkopolski, Niezależny Doradca Finansowy lub Doradztwo Finansowe Gorzów Wielkopolski.

Zapisz się do newslettera

© 2020 Łukasz Maćkowski | Doradca finansowy. Wszelkie prawa zastrzeżone. POLITYKA PRYWATNOŚCI

Realizacja: KULIKOWSKI-IT.pl Strony internetowe Szczecin