doradca finansowy, kredyt hipoteczny Gorzów Wielkopolski

Kredyt Hipoteczny

Profesjonalna pomoc w uzyskaniu kredytu

Sprawdź ofertę
doradca finansowy, kredyt hipoteczny Gorzów Wielkopolski

Trener finansowy

Udane finanse osobiste

Sprawdź ofertę
doradca finansowy, kredyt hipoteczny Gorzów Wielkopolski

Budowanie majątku

Jak mądrze budować majątek osobisty

Sprawdź ofertę
doradca finansowy, kredyt hipoteczny Gorzów Wielkopolski

Doradca biznesowy

Wsparcie dla Twojego biznesu

Sprawdź ofertę

Wydatki na żywność.

To grupa wydatków w domowym budżecie, która zajmuje najwięcej miejsca w kosztach miesięcznych. Na tej kategorii wydatków można w bardzo szybko zaoszczędzić.

Oto moje wskazówki jak to zrobić:

Nie marnuj jedzenia to jest jak z traceniem pieniędzy. Pomyśl sobie, że to co wyrzucasz do kosza to nie jest stare jedzenie tylko Twoje pieniądze. Przy inwestowaniu jedną z kluczowych zasad jest nie tracić pieniędzy. Tą samom zasadą kieruj się przy wyrzucaniu jedzenia. Twoje motto od dzisiaj powinno brzmieć nie wyrzucam jedzenia i nie tracę pieniędzy. Kupując mniej zaoszczędzisz. Wyrzucając mniej żywności wygenerujesz mniejszą ilość odpadków do śmieci a to się przełoży na środowisko. Jeśli chcesz sprawdzić ile wyrzucasz pieniędzy do kosza to zapraszam zrobienia eksperymentu: ważenia tego co się wyrzuca a potem przeliczenia na wartość pieniądza.

Kupuj mniej jeśli masz przepełnioną lodówkę i na siłę wyjadasz to znaczy, że za dużo kupujesz. Ponownie wydajesz za dużo a ma to jeszcze negatywne przełożenie na Twoją wagę. Kupuj mniej dzięki temu Twoje oszczędności przyrosną a i sylwetka zyska na plus.

Lista zakupów do zrealizowania idąc na zakupy miej przygotowaną listę na której znajdują się potrzebne produkty i realizujesz zakupy według tej listy. Nie mając planu na to co chcesz kupić i działając pod wpływem chwili kupisz więcej niż potrzebujesz. Listę przygotuj sobie na kartce i po kolei realizuj to co masz na niej zapisane. Jeśli masz problem z wydawaniem za dużo na zakupach to zapoznaj się z materiałem jak powstrzymać się przed wydawaniem.

Jak powstrzymać się przed wydawaniem

Kupuj żywność pełnowartościową najwięcej kosztuje żywność przetworzona. Takie zakupy są droższe i mniej zdrowe. Postaw na produkty pełnowartościowe a zrezygnuj z kupowania przetworzonej żywności. 

Własne śniadanie zamiast przekąsek na mieści zamiast kupować gotową kanapkę możesz zrobić sobie do pracy to co lubisz. Smacznym i niedrogim rozwiązaniem na drugie śniadanie jest owsianka z jogurtem i owocami. Koszt takiego posiłku to około 3zł a w zamian otrzymasz dawkę pełnowartościowej energii.

Wykonuj zakupy co kilka dni jeśli nauczysz się już dobrze planować swoje zakupy to nie będzie potrzeby robienia zakupów codziennie. Wystarczy, że raz na kilka dni zaopatrzysz się w produkty o krótszej dacie ważności. Dzięki temu, że chodzisz na zakup rzadziej to zaoszczędzasz swój czas. Mniej wizyt w markecie sprawi, że mniej wydasz.

Samodzielnie przygotowuje posiłki jeśli często jadasz na mieście to warto przeanalizować ile Cię to kosztuje. Analizując swoje wydatki będziesz w stanie określić ile wydajesz na gotowy posiłek a ile kosztowało Cię przygotowanie własnego dania. Inaczej sprawa będzie wyglądała w przypadku rodziny a inaczej w przypadku singla. Samo analiza bardzo dużo Ci podpowie. Zjedzenie obiadu na mieście traktuj jako coś miłego w połączeniu ze spotkaniem. Można sobie ustawić jakiś limit np. raz w miesiącu idziesz na wspólny obiad do restauracji z rodziną.

Zrezygnuj z gotowych wędlin niestety jest to wydatek, który w domowych budżecie na paragonach zajmuje całkiem sporą cześć. Tanie wędliny mają bardzo mało wartości odżywczych. Za to dobre są drogie bez gwarancji ile mięsa jest w mięsie a ile wody. Jeśli lubisz i potrzebujesz jeść mięso to postaw na kupowanie nieprzetworzonego mięsa. Najlepiej całego kurczaka i z niego otrzymasz kilka posiłków. Zwróć też uwagę na ryby, które są bardzo zdrowe. W zamrażalniku będzie zapas na czarną godzinę jak czasem zabranie składników i nie trzeba będzie specjalnie iść do sklepu tylko po jeden produkt.

Produkty o dłuższej dacie spożycia kupuj w większych paczkach lub ilościach zdążysz je wykorzystać jeśli mają dłuższą datę przydatności do spożycia. Zwróć też uwagę na większe opakowania cena jednostkowa za kilogram powinna być niższa. Warto postawić na produkty, które są sprzedawane taniej w większej ilości sztuk np. kup 6 mlek to zapłacisz o 10% taniej. Zwróć uwagę na większe opakowania tu też powinno być taniej jednak warto sprawdzić kosz jednostki. Kupując w większych opakowaniach generuje się mniej śmieci co ma pozytywne przełożenie na środowisko. 

Woda zamiast napojów słodzonych napoje słodzonych dużo kosztują. Twój organizm najlepiej będzie funkcjonował jeśli dostarczysz mu czystej wody. Jeśli potrzebujesz wody smakowej to możesz przygotować samodzielnie taki napój. Będzie smacznie i zdrowo. Sugeruje zainwestować w filtr wody i będzie można pić wodę z kranu.

Zakupy u lokalnych producentów warto poszukać lokalnych producentów produktów rolnych i kupować bezpośrednio u nich w większych ilościach jednak nie więcej niż jesteś w stanie wykorzystać. Np. ziemniaki w sklepie są dwa razy droższe niż u rolnika.

Własna kawa zamiast kupnej miłośnikom kawy może być trudno zrezygnować z ulubionego zakupu. Może przekonają Cię kwoty. Policz ile wydajesz miesięcznie na kupno gotowej kawy? Jest bardzo wiele sposobów na świetną kawę w domowych warunkach. Tak przygotowany napój możesz spakować w termos i zabrać na drogę do pracy.

Rezygnacja z używek jeśli palisz lub spożywasz nadmierne ilości alkoholu to niestety szkodzisz swojemu organizmowi. Takie samo destrukcyjne przełożenie ma to również na Twoje finanse osobiste. Jeśli gromadzisz paragony wszystkich wydatków codziennych to jesteś już w stanie wyliczyć ile kosztują Cię używki. Zyska na tym Twoje zdrowie i finanse osobiste.

Analizuj swoje wydatki planuj wydatki poprzez ich zapisywanie. Następnie analiza paragonów sprawi, że będziesz w stanie wyciągnąć z tego wnioski. Jeśli na poniedziałkowe zakupy masz przygotowaną listę a potem zrobisz analizę paragonu to się możesz zdziwić ile więcej jest na paragonie. 

 

 

Kontakt

Łukasz Maćkowski
Ekspert finansowy - kredyt hipoteczny Gorzów Wielkopolski

ul. Chrobrego 25 (wejście od ul. 30 stycznia),
66-400 Gorzów Wielkopolski

504 339 545

mackowski.kredyty@gmail.com

Ustawy o kredycie hipotecznym oraz nadzorze nad pośrednikami kredytów hipotecznych i agentami uregulowała określenie doradca finansowy. Doradca Finansowy Gorzów Wielkopolski, Doradca Kredytowy Gorzów Wlkp., Doradztwo Kredytowe Gorzów Wielkopolski, Niezależny Doradca Finansowy lub Doradztwo Finansowe Gorzów Wielkopolski.

Zapisz się do newslettera

© 2020 Łukasz Maćkowski | Doradca finansowy. Wszelkie prawa zastrzeżone. POLITYKA PRYWATNOŚCI

Realizacja: KULIKOWSKI-IT.pl Strony internetowe Szczecin