doradca finansowy Gorzów Wielkopolski kredyt hipoteczny Gorzów Wielkopolski
doradca finansowy, kredyt hipoteczny Gorzów Wielkopolski

Kredyt Hipoteczny

Profesjonalna pomoc w uzyskaniu kredytu

Sprawdź ofertę
doradca finansowy, kredyt hipoteczny Gorzów Wielkopolski

Trener finansowy

Udane finanse osobiste

Sprawdź ofertę
doradca finansowy, kredyt hipoteczny Gorzów Wielkopolski

Budowanie majątku

Jak mądrze budować majątek osobisty

Sprawdź ofertę
doradca finansowy, kredyt hipoteczny Gorzów Wielkopolski

Doradca biznesowy

Wsparcie dla Twojego biznesu

Sprawdź ofertę

Dla uproszczenia przyjmijmy, że wypłata jest 1 ego każdego miesiąca a koniec miesiąca to jest czas przed wypłatą. Stajesz przed wyborem kiedy zacząć odkładać zaraz po wypłacie czy lepiej poczekać na koniec miesiąca i jak coś zostanie to wówczas odłożyć?

I tu pojawia się dylemat jak do tego podejść i które rozwiązanie wybrać?

Po wypłacie płacisz stałe opłaty za mieszkanie, ratę kredytu, dodatkowe kursy itp. Są to wszystkie wydatki stałe, które ponosisz co miesiąc i które trzeba zapłacić. Po zapłaceniu tych kwot zostaje pula środków finansowych na bieżące życie w trakcie miesiąca. W trakcie kolejnych dni wolna kwota sukcesywnie maleje i jest coraz mniej na koncie. Okazuje się, że na koniec miesiąca już nie ma z czego oszczędzić. Jeśli jesteś w takiej sytuacji jak ta powyżej to dobrze, że tu trafiłeś pokarze Ci jak to można zmienić.

Myślę, że znasz już odpowiedź, że jeśli chcesz zacząć odkładać to musisz to zrobić zaraz po wypłacie. Próby odkładania na koniec miesiąca bardzo rzadko działają. Tak się po prostu dzieje.

Jeśli zarobkujesz i do tej pory nic nie odłożyłeś to rozwiązaniem, które powinieneś wdrożyć to zacznij odkładać 1% wypłaty co miesiąc zaraz po wypłacie. Chodzi o to, aby wyrobić sobie nawyk oszczędzania. Jak ten nawyk się utrwali to będziesz zwiększał procent odkładanej kwoty.

Wprowadzając schemat o który piszę jesteś w stanie w krótkim czasie zacząć gromadzić oszczędności. Chodzi o to, aby była to mała kwota, która nie zaburzy domowego budżetu. Na tym etapie nie skupiaj się na tym gdzie masz odkładać oszczędności – im prościej tym lepiej np. skarbonka lub słoik. Jeśli wolisz konto oszczędnościowego w banku to oczywiście też tak możesz zrobić. Wybór pozostawiam Tobie tylko pamiętaj, aby nie ruszać środków, które odłożyłeś – najlepiej schowaj swoje pierwsze oszczędności w bezpieczne miejsce i nie ruszaj ich.

Jestem pewny, że jeśli wprowadzisz do swojego życia nawyki i systemy o których piszę to za kilka miesięcy będziesz w stanie odkładać również na koniec miesiąca ponieważ zostaną Ci wolne środki w trakcie miesiąca – czego ci życzę. 

Jeśli jesteś pierwszy raz na tej stronie to zapraszam do wykonania osobistego sprawozdania finansowego i zapoznania się z wpisem jak zacząć oszczędzać. Strony poniżej:

https://www.lukasz-mackowski.pl/osobiste-sprawozdanie-finansowe/

Zachęcam Cię do zapoznania się z wpisem odnośnie jak zacząć oszczędzać:

Jak zacząć oszczędzać?

 

Kontakt

Łukasz Maćkowski
Ekspert finansowy - kredyt hipoteczny Gorzów Wielkopolski

ul. Chrobrego 25 (wejście od ul. 30 stycznia),
66-400 Gorzów Wielkopolski

504 339 545

mackowski.kredyty@gmail.com

Ustawy o kredycie hipotecznym oraz nadzorze nad pośrednikami kredytów hipotecznych i agentami uregulowała określenie doradca finansowy. Doradca Finansowy Gorzów Wielkopolski, Doradca Kredytowy Gorzów Wlkp., Doradztwo Kredytowe Gorzów Wielkopolski, Niezależny Doradca Finansowy lub Doradztwo Finansowe Gorzów Wielkopolski.

Zapisz się do newslettera

© 2020 Łukasz Maćkowski | Doradca finansowy. Wszelkie prawa zastrzeżone. POLITYKA PRYWATNOŚCI

Realizacja: KULIKOWSKI-IT.pl Strony internetowe Szczecin