doradca finansowy, kredyt hipoteczny Gorzów Wielkopolski

Kredyt Hipoteczny

Profesjonalna pomoc w uzyskaniu kredytu

Sprawdź ofertę
doradca finansowy, kredyt hipoteczny Gorzów Wielkopolski

Bezpieczny wynajem

Przeprowadzamy weryfikację najemcy

Sprawdź ofertę
doradca finansowy, kredyt hipoteczny Gorzów Wielkopolski

Budowanie majątku

Jak mądrze budować majątek osobisty

Sprawdź ofertę
doradca finansowy, kredyt hipoteczny Gorzów Wielkopolski

Inwestowanie w nieruchomości

Dochody z nieruchomości

Sprawdź ofertę

Definicje kredyt hipoteczny Gorzów Wielkopolski i okolice.

W umowie kredytowej są zawarte różne definicje i pojęcia. Ponieważ kredytu hipotecznego to poważna decyzja finansowa. Dlatego warto poznać najważniejsze definicje i koszty, które są związane z kredytem hipotecznym.

 

Prowizja za udzielenie – jest to koszt  jednorazowy za udzielenie kredytu hipotecznego. Wysokość prowizji bankowej waha się w przedziale od 0% do 2%. Wyższy poziom prowizji to już rozwiązanie powyżej średniej rynkowej.

Marża banku – to zysk jaki bank otrzymuje z odsetek. Wpływ na obniżenie marży ma udział własny, który jest wnoszony przy kredycie oraz dodatkowe produkty, z których będzie się korzystało. Obecnie wartości marż dla 10% wkładu zaczynają się od 2,5%. Kredyty z 20% wkładem od 1,79%. Czasami pojawiają się specjalne oferty i np. specjalne grupy zawodowe lub budownictwo pasywne. Wówczas marże są na niższym poziomie.

Zobacz etapy otrzymania kredytu na rynku wtórnym.

Wibor – koszt pieniądza na rynku między bankowym. Czyli po ile banki pożyczają między sobą pieniądze. Stosowany Wibor przy kredytach hipotecznych to 3 lub 6 miesięczny. Poziom obecny to 4,74%. Na poniższym wykresie przedstawiam wibor 3 m z ostatnich 18 lat (od momentu wejścia do Unii Europejskiej) 

 

 

Oprocentowanie zmienne – w tym modelu występuje połączenie dwóch elementów marża plus wibor. W zależności od tego jak kształtują się stopy procentowe to oprocentowanie może wzrosnąć lub spaść a to ma przełożenie na wysokość raty kredytu i całkowity koszty odsetkowy kredytu.

Oprocentowanie stałe – na rynku kredytów hipotecznych są oferty z oprocentowaniem stałym na 5, 7 lub 10 lat. Po zakończeniu okresu ochronnego będzie oprocentowanie zmienne. Więcej informacji o kredycie ze stałym oprocentowaniem we wpisie: Oprocentowanie stałe kredytu.

Ubezpieczenie pomostowe – przejściowe ubezpieczenie od momentu wypłaty kredytu do czasu wpisania hipoteki do księgi wieczystej przez sąd rejonowy. W czasie przejściowym jest podwyższone oprocentowanie kredytu w skali roku. Przedział podwyżki od 0,05% do 2,5% na marży. Ma to znaczenie dla zakupu od dewelopera, gdy czas przeniesienia własności jest wydłużony w czasie a także w lokalizacjach, gdzie wydziały ksiąg wieczystych mają długie kolejki oczekiwania na rozpoznanie wniosku o wpis hipoteki.

Sprawdź etapy otrzymania kredytu na zakup nieruchomości od dewelopera.

Ubezpieczenie nieruchomości – wszystkie banki wymagają, aby nieruchomość była ubezpieczona od ognia i innych zdarzeń losowych. Takie ubezpieczenie występuje przez cały okres kredytowania. Polisę można zawrzeć we własnym zakresie lub skorzystać z oferty banku.

Ubezpieczenie na życie – głównym celem takiego ubezpieczenia jest zabezpieczenie na wypadek utraty życia kredytobiorcy. Towarzystwo ubezpieczeniowe spłaca kredyt a spadkobiercy otrzymują nieruchomość bez kredytu hipotecznego.

Ubezpieczenie od utraty pracy – w momencie utraty pracy towarzystwo przejmuje na określony czas obowiązek spłaty raty. Takie ubezpieczenie jest często stosowane zamiennie za prowizje bankową. 

Wycena nieruchomości – jest to koszt związany z oszacowaniem wartości nieruchomości. Przy lokalu mieszkalnym koszt wyceny jest w przedziale od 300 – 500zł. Przy domach około 700 – 1000zł. Większość banków umożliwia dostarczenie własnej wyceny od rzeczoznawcy z rynku.

Prowizja rekompensacyjna za wcześniejszą spłatę – w zależności od oferty przez okres do 3 lat w oprocentowaniu zmiennym lub w okresie obowiązywania oprocentowania stałego może występować opłata za wcześniejszą spłatę.

Karencja w spłacie kapitału – to pojęcie występuje przy kredytach wypłacanych w transzach na remont lub budowę domu.

Zobacz: Etapy otrzymania kredytu na budowę domu.

Przed podjęciem decyzji o zakupie nieruchomości warto sprawdzić jakie są możliwości finansowe. Zapraszam na bezpłatne spotkanie w celu sprawdzenia zdolności kredytowej. Doradca kredytowy Gorzów Wielkopolski Łukasz Maćkowski 504 339 545.

 

 

 

 

Kontakt

Łukasz Maćkowski
Ekspert finansowy - kredyt hipoteczny Gorzów Wielkopolski

ul. Chrobrego 25 (wejście od ul. 30 stycznia),
66-400 Gorzów Wielkopolski

504 339 545

mackowski.kredyty@gmail.com

Ustawy o kredycie hipotecznym oraz nadzorze nad pośrednikami kredytów hipotecznych i agentami uregulowała określenie doradca finansowy. Doradca Finansowy Gorzów Wielkopolski, Doradca Kredytowy Gorzów Wlkp., Doradztwo Kredytowe Gorzów Wielkopolski, Niezależny Doradca Finansowy lub Doradztwo Finansowe Gorzów Wielkopolski.

Zapisz się do newslettera

© 2020 Łukasz Maćkowski | Doradca finansowy. Wszelkie prawa zastrzeżone. POLITYKA PRYWATNOŚCI

Realizacja: KULIKOWSKI-IT.pl Strony internetowe Szczecin