doradca finansowy Gorzów Wielkopolski kredyt hipoteczny Gorzów Wielkopolski
doradca finansowy, kredyt hipoteczny Gorzów Wielkopolski

Kredyt Hipoteczny

Profesjonalna pomoc w uzyskaniu kredytu

Sprawdź ofertę
doradca finansowy, kredyt hipoteczny Gorzów Wielkopolski

Trener finansowy

Udane finanse osobiste

Sprawdź ofertę
doradca finansowy, kredyt hipoteczny Gorzów Wielkopolski

Budowanie majątku

Jak mądrze budować majątek osobisty

Sprawdź ofertę
doradca finansowy, kredyt hipoteczny Gorzów Wielkopolski

Doradca biznesowy

Wsparcie dla Twojego biznesu

Sprawdź ofertę

Jak zwiększyć swoje dochody?

Brakuje Ci środków i chciałbyś zwiększyć swoje dochody w tym wpisie podpowiem Ci jak to zrobić w obecnym miejscu pracy.

W tym dziale poruszam temat zarabiania więcej w profesji, którą się zajmujesz. Chodzi o lepsze wykorzystanie potencjału z Twoich umiejętności. Uważam, że w pierwszej kolejności warto maksymalnie wykorzystać potencjał z tego co już umiesz. Jak maksymalnie wykorzystasz możliwości z obecnych umiejętności to przyjdzie czas na realizowanie nowych zagadnień. Podejmowanie nowych wyzwań wymaga wiedzy i zaplecza finansowego. Na ten moment skup się na tym co znasz i co możesz zmienić szybko.

Ile zarabiasz obecnie za godzinę swojej pracy? czy znasz odpowiedź na to pytanie? A ile jest warta Twoja praca na rynku?

W poniższym wpisie poruszałem to zagadnienie – sprawdź jak stawka godzinowa wychodzi u Ciebie.

Ile zarabiasz za godzinę pracy?

Pytam ponieważ może się okazać, że Twoja stawka jest za niska. W przeciągu ostatnich lat pensje wzrosły i pracodawca mógł zapomnieć o podwyżce dla Ciebie. Zachęcam, aby posiadać wiedzę ile jest warta godzina pracy na rynku za Twoją pracę.

Na początku warto się skupić na tym, aby maksymalnie podnieść swoją stawkę godzinową w obecnym miejscu pracy.

Poniżej kilka podpowiedzi jak to można zrobić:

Wykonywanie bardziej wartościowych prac dla swojego pracodawcy – w firmach występują różne procesy, którem mają różne stopnie skomplikowania. Proponując pracodawcy, że chcesz wykonywać bardziej wartościowe zadania to właściciel firmy zarobi więcej i Ty również powinieneś zostać lepiej wynagrodzony. Jest to układ, gdzie wygrywają dwie strony. Generujesz większy dochody dla firmy to w zamian też zarabiasz więcej. Jeśli w Twojej firmie panują uczciwe zasady rozliczania pracowników za pracę to powinno przynieść tylko korzyści dla Ciebie.

Podniesienie kwalifikacji – chcąc się rozwijać cały czas należy podnosić swoje kompetencje. Świat zmienia się bardzo szybko. Otwartość na zmianę i dostosowywanie się do zmiany pozwoli przetrwać. Rozwijanie nowych umiejętności przyniesie korzyści i poprawi Twoją wartość na rynku pracy. Pracując w danym zawodzie znasz stawki co ile jest warte za prace. Jeśli nie to warto tą wiedzę pozyskać. Czy pracodawca ma zapotrzebowanie na określone umiejętności? A może widzisz możliwości rozwoju nowych elementów? Warto zapytać przełożonych o możliwości podniesienia kwalifikacji? To czego się nauczysz jest Twoja wartością i będzie dla Ciebie procentowało na przyszłość. Najtrudniej jest rozpocząć taką rozmowę. Podpowiem jak się do tego zmobilizować i zacząć taką rozmowę: powiedz, że jesteś na etapie układania swoich finansów i chcesz zrealizować cel np. wyjście z długów, zbudowanie zabezpieczenia finansowe, przygotowanie oszczędności pod zakup nieruchomości, itp. 

Awans – po podniesieniu kwalifikacji czas na kolejny etap czyli awans. Możesz rozwijać się w ramach swoje szczebla i wykonywać bardziej wartościowe zadania. Drugie z rozwiązań to przejść szczebel wyżej w hierarchii firmy i zacząć nadzorować pracę innych jako lider zespołu. Nie jesteś w stanie w 100% ocenić czy awans na wyższe stanowisko będzie dla Ciebie dopóki nie spróbujesz. Zanim wykonasz ten krok warto zrobić analizy w której wypiszesz: swoje mocne i słabe strony. Szanse i zagrożenia, które płyną z awansu. Tą tematykę będę poruszał w oddzielnym wpisie w przyszłości. 

Zwróć uwagę, że nie proponuje w tym miejscu brania nadgodziny – nadgodziny są rozwiązaniem doraźnym i stosowałbym je wówczas, gdy bardzo potrzebujesz dodatkowej gotówki do domowego budżetu. To rozwiązanie pozwoli szybko zwiększyć dochody w sakli miesiąca jednak czy zmieni Twoją stawkę godziną w przyszłości? Pewnie nie a na tym najbardziej powinno Ci zależeć. Tydzień ma 168 godzi z tego czas na sen około 50 godzin. Praca i dojazdy do pracy kolejne około 50 godzin. Twój czas jest ograniczony i jeśli nie zwrócisz uwagi na to ile pracujesz godzin to niestety przełoży się to na inne sfery życia prywatnego i zdrowia. Jestem zdecydowanym zwolennikiem pracowania mądrze i podnoszenia stawki godzinowej za wykonywaną pracę. 

Dlatego skup się na tym, aby maksymalnie zarobić na godzinie pracy w obecnym miejscu pracy.

Rekomendowane wpisy:

Dodatkowe dochody poza miejscem pracy

 

 

Kontakt

Łukasz Maćkowski
Ekspert finansowy - kredyt hipoteczny Gorzów Wielkopolski

ul. Chrobrego 25 (wejście od ul. 30 stycznia),
66-400 Gorzów Wielkopolski

504 339 545

mackowski.kredyty@gmail.com

Ustawy o kredycie hipotecznym oraz nadzorze nad pośrednikami kredytów hipotecznych i agentami uregulowała określenie doradca finansowy. Doradca Finansowy Gorzów Wielkopolski, Doradca Kredytowy Gorzów Wlkp., Doradztwo Kredytowe Gorzów Wielkopolski, Niezależny Doradca Finansowy lub Doradztwo Finansowe Gorzów Wielkopolski.

Zapisz się do newslettera

© 2020 Łukasz Maćkowski | Doradca finansowy. Wszelkie prawa zastrzeżone. POLITYKA PRYWATNOŚCI

Realizacja: KULIKOWSKI-IT.pl Strony internetowe Szczecin