doradca finansowy Gorzów Wielkopolski kredyt hipoteczny Gorzów Wielkopolski
doradca finansowy, kredyt hipoteczny Gorzów Wielkopolski

Kredyt Hipoteczny

Profesjonalna pomoc w uzyskaniu kredytu

Sprawdź ofertę
doradca finansowy, kredyt hipoteczny Gorzów Wielkopolski

Trener finansowy

Udane finanse osobiste

Sprawdź ofertę
doradca finansowy, kredyt hipoteczny Gorzów Wielkopolski

Budowanie majątku

Jak mądrze budować majątek osobisty

Sprawdź ofertę
doradca finansowy, kredyt hipoteczny Gorzów Wielkopolski

Doradca biznesowy

Wsparcie dla Twojego biznesu

Sprawdź ofertę

Jest tak, że pod impulsem chwili zrobiłeś zakup, który nie jest do końca potrzebny i przemyślany? Wróć do tamtego momentu i zastanów się co było impulsem do wykonania zakupu? (kończąca się promocja, obniżka o 50%, wielka wysprzedaż, ktoś inny kupił itp) W trakcie zakupów jesteś bombardowany ogromną ilością bodźców i działania marketingowców, które sprawiają, że wydajesz.

Jak się ochronić przed tego typu wpływem ?

Już sama świadomość, tego, że pewne działania próbują wpłynąć na Twoje decyzje jest cenne. Jest kilka technik wywierania wpływu na kupujących a w sprzedaży najczęściej wykorzystywana jest tak z ograniczoną ilością czasu lub niedostępnością towaru. Dlatego proponuje nie patrzeć na to czy promocja się kończy i masz presje czasu. W takich warunkach trudno o dobre dla Ciebie decyzje. Nie ma co ulegać naciskowi kolejna promocja pewnie za jakiś czas się powtórzy.

Wróćmy jeszcze na chwilę do samego celu zakupu. 

Warto zadać sobie pytanie czy rzeczywiście tego potrzebujesz ? 

Czy będziesz z zakupionego towaru korzystać? A może już masz tego typu przedmiot a ten nowy to kolejny gadżet do kolekcji.

Jeśli jednak dalej masz pokusę zakupu i dochodzi do momentu w którym jesteś bliski zakupu to wówczas warto stosować wyłącznik bezpieczeństwa – takim wyłącznikiem będzie odłożenie decyzji w czasie poprzez określenie to ja się jeszcze zastanowię do jutra”

Dlaczego to takie ważne – jeśli dasz swojemu organizmowi więcej czasu i na spokojnie będziesz mógł podjąć decyzję to lepiej na tym wyjdziesz. Podejmowanie decyzji w sposób nagły nie przyniesie dobrych rezultatów. Twoja podświadomość przez noc przetworzy dane zagadnienie i rano następnego dnia będziesz czuł czy dany zakup jest Ci potrzebny.

Po prostu daj sobie więcej czasu i spokojną chwilę na podjęcie decyzji. Dźwięk reklamy i kolorowe promocje wywierają wpływ jednak możesz to kontrolować.

W drodze do budowania oszczędności umiejętność samodyscypliny jest bardzo ważna – jeśli nie będziesz potrafił się kontrolować to niestety co pewien czas wydasz zgromadzone oszczędności i Twój cel zbudowania niezależności finansowej będzie się przesuwał w czasie.

Nie chodzi o to, aby odmawiać sobie wszystkiego. Zachęcam do zachowania pewnej równowagi i racjonalne podejście do oszczędzania i wydawania.

Jeśli dojdzie do nietrafionego zakupu to prawo konsumenta daje Ci możliwość zwrotu towaru i przy zakupie na firmę jest to 7 dni a przy zakupie prywatnym 14 dni.

 

 

Kontakt

Łukasz Maćkowski
Ekspert finansowy - kredyt hipoteczny Gorzów Wielkopolski

ul. Chrobrego 25 (wejście od ul. 30 stycznia),
66-400 Gorzów Wielkopolski

504 339 545

mackowski.kredyty@gmail.com

Ustawy o kredycie hipotecznym oraz nadzorze nad pośrednikami kredytów hipotecznych i agentami uregulowała określenie doradca finansowy. Doradca Finansowy Gorzów Wielkopolski, Doradca Kredytowy Gorzów Wlkp., Doradztwo Kredytowe Gorzów Wielkopolski, Niezależny Doradca Finansowy lub Doradztwo Finansowe Gorzów Wielkopolski.

Zapisz się do newslettera

© 2020 Łukasz Maćkowski | Doradca finansowy. Wszelkie prawa zastrzeżone. POLITYKA PRYWATNOŚCI

Realizacja: KULIKOWSKI-IT.pl Strony internetowe Szczecin