doradca finansowy Gorzów Wielkopolski kredyt hipoteczny Gorzów Wielkopolski
doradca finansowy, kredyt hipoteczny Gorzów Wielkopolski

Kredyt Hipoteczny

Profesjonalna pomoc w uzyskaniu kredytu

Sprawdź ofertę
doradca finansowy, kredyt hipoteczny Gorzów Wielkopolski

Trener finansowy

Udane finanse osobiste

Sprawdź ofertę
doradca finansowy, kredyt hipoteczny Gorzów Wielkopolski

Budowanie majątku

Jak mądrze budować majątek osobisty

Sprawdź ofertę
doradca finansowy, kredyt hipoteczny Gorzów Wielkopolski

Doradca biznesowy

Wsparcie dla Twojego biznesu

Sprawdź ofertę

Wiarygodność kredytowa jest najważniejsza

 

Wiarygodność kredytowa to najważniejszy punkt na etapach analizy kredytowej. Potencjalny kredytobiorca jest sprawdzany w bazie informacji kredytowej. Banki nie chcą ryzykować pożyczenia pieniędzy klientowi, który był lub jest niesolidny w spłacie swoich zobowiązań kredytowych.

Jeśli nie masz pewności czy Twoja historia kredytowa jest dobra to możesz samodzielnie pobrać raport ze strony www.bik.pl 

Spóźnienia kilkudniowe mogą jeszcze nie zaszkodzić. Bardzo ważne, aby nie było bieżących zaległości w płatnościach.

Jeśli jednak spóźniasz się z płatnościami powyżej 30 dni to będzie to już stanowiło poważny problem. Historia kredytowa jest badana do 5 lat wstecz.

Szybkim rozwiązaniem poprawiającym historię kredytową jest cofnięcie zgody na przetwarzanie danych w bik. Cofniecie zgody można dokonać pod warunkiem całkowitej spłaty zobowiązania. Dyspozycje składa się do banku, który udzielił kredytu. Tylko bank może dokonać zmiany w historii kredytowej.

Budowanie wiarygodności kredytowej

Warto mieć w swojej historii zapisy o dobrze obsługiwanych kredytach i można to zrobić na kilka sposobów.

Nie cofaj zgody na przetwarzanie danych po wygaśnięciu zobowiązania kredytowego – po spłacie zobowiązania kredytowego z dobrą historią nie cofaj zgody na jego przetwarzanie w bik. Taką decyzje podejmujesz przy podpisaniu umowy lub możesz ja zmienić po wygaśnięciu zobowiązania w zależności jak ta historia wyglądała.

Karta kredytowa – wystarczy karta kredytowa z limitem minimalnym jakie bank ma w ofercie i wykonaj z 2-3 płatności a potem na koniec miesiąca ją spłać. Takie drobne płatności i regularna spłata karty kredytowej nie wygenerują kosztów. 

Kredyt ratalny – jeśli potrzebujesz kupić jakiś sprzęt AGD lub telefon to możesz skorzystać z rat 0%. Wystarczy jeśli posiada się jeden lub dwa takie kredyty. Korzystanie z tego typu kredytów ma sens pod warunkiem, że faktycznie jest potrzebny dany zakup.

Limit w rachunku osobistym – podobnie jak w przypadku karty kredytowej proponuje minimalny dostępny limit w ofercie banku. Po wpływie wynagrodzenia limit się spłaci automatycznie. Nie korzystaj z niego nagminnie tylko dla potrzeba zbudowania historii kredytowej.

Jeden z mitów, który panuje wśród klientów jest to, że w bik są tylko kredyty źle obsługiwane a prawda jest taka, że każdy kredyt po jego uruchomieniu jest raportowany do biura informacji kredytowej. 

Dobra historia kredytowa jest warunkiem koniecznym, aby otrzymać kredyt.

Można przez wiele lat budować dobrą historię kredytową a wystarczy jedna większa zaległość, aby stracić wiarygodność. Warto przed zaciągnięciem kredytu sprawdzić samodzielnie historię kredytową.

Jak przygotować się do kredytu hipotecznego.

 

 

 

 

Jeśli nie wiesz jak odnaleźć się w procesie otrzymania kredytu to zapraszam do kontaktu z doradca finansowy Gorzów Wielkopolski.

 

Kontakt

Łukasz Maćkowski
Ekspert finansowy - kredyt hipoteczny Gorzów Wielkopolski

ul. Chrobrego 25 (wejście od ul. 30 stycznia),
66-400 Gorzów Wielkopolski

504 339 545

mackowski.kredyty@gmail.com

Ustawy o kredycie hipotecznym oraz nadzorze nad pośrednikami kredytów hipotecznych i agentami uregulowała określenie doradca finansowy. Doradca Finansowy Gorzów Wielkopolski, Doradca Kredytowy Gorzów Wlkp., Doradztwo Kredytowe Gorzów Wielkopolski, Niezależny Doradca Finansowy lub Doradztwo Finansowe Gorzów Wielkopolski.

Zapisz się do newslettera

© 2020 Łukasz Maćkowski | Doradca finansowy. Wszelkie prawa zastrzeżone. POLITYKA PRYWATNOŚCI

Realizacja: KULIKOWSKI-IT.pl Strony internetowe Szczecin