doradca finansowy Gorzów Wielkopolski kredyt hipoteczny Gorzów Wielkopolski
doradca finansowy, kredyt hipoteczny Gorzów Wielkopolski

Kredyt Hipoteczny

Profesjonalna pomoc w uzyskaniu kredytu

Sprawdź ofertę
doradca finansowy, kredyt hipoteczny Gorzów Wielkopolski

Trener finansowy

Udane finanse osobiste

Sprawdź ofertę
doradca finansowy, kredyt hipoteczny Gorzów Wielkopolski

Budowanie majątku

Jak mądrze budować majątek osobisty

Sprawdź ofertę
doradca finansowy, kredyt hipoteczny Gorzów Wielkopolski

Doradca biznesowy

Wsparcie dla Twojego biznesu

Sprawdź ofertę

Codzienne wydatki osobiste to tak grupa wydatków, które ponosisz w dniu codzienny. Nie są to wydatki cykliczne tylko te, które masz codziennie. Poranna kawa, zakupy w piekarni, spożywcze itp. Często są wydatki nawykowe, które sprawiają, że niestety brakuje na koniec miesiąca gotówki. Na bazie moich analiz to właśnie w tej grupie wydatków możesz szybko wygenerować wolne środki i dzięki temu odłożyć dodatkową gotówkę na koniec miesiąca. Jeśli jesteś pierwszy raz na mojej stronie to zapraszam Cię do wykonania pierwszego wyzwania informacja poniżej.

Jak zacząć oszczędzać?

W jaki sposób zmierzyć swoje codzienne wydatki osobiste ? 

Najbardziej sprawdzonym sposobem jest zbieranie paragonów i zapisywanie wydatków. Wpisuj w jednym miejscu wszystkie codzienne wydatki, które ponosisz będziesz w stanie określić bardzo szybko jakie masz możliwości finansowe. 

Łatwo napisać a jak zrobić? Jestem zwolennikiem działania i rozpoczęcia od małych kroków i tak samo zrobimy w tym przypadku. Trzeba wykonać ten pierwszy ruch, aby coś zmienić dlatego zachęcam Cię do wykonania kolejnego wyzwania.

Zgromadź w przeciągu najbliższego tygodnia wszystkie paragony. Jeśli masz wydatek na który nie otrzymałeś paragonu to zapisz go w kalendarzu, telefonie.

Jednak, aby to zrobić postaw sobie cel, że przez 7 dni będziesz zbierał wszystkie paragony i zapisywał wszystkie wydatki na które nie masz paragonu i nie ma tu znaczenia kwota – wszystkie bez żadnych odstępstw.

Jak wykonać to wyzwanie?

Paragony – po zapłaceniu za zakupy proś o paragon, który schowasz do portfela lub jednej specjalnie przeznaczonej na paragony kieszeni w kurtce, torebce. Po powrocie do mieszkania odłóż paragon w jedno miejsce. Może to być jakiś mały kartonik w którym będą wszystkie paragony. Codziennie dokładaj nowe paragony i tak przez cały tydzień. Na dole będą te z poniedziałku a u góry tez kolejnych dni.

Wydatki bez paragonów jeśli nie masz paragonu to trzeba zacząć zapisywać każdy wydatek. Nie ma to znaczenia w jakiej formie będą zapisywane wydawane kwoty: notes, zeszyt, telefon. Po prostu trzeba zapisywać w momencie jego wykonania. np. idziesz do pracy i kupujesz kawę i nie masz paragonu to wówczas należy ten wydatek wpisać bo możesz za chwilę o nim zapomnieć i nie ma znaczenia jaka to kwota – wpisujesz każdą kwotę bez odstępstw. Po powrocie do mieszkania dopisz wydatek do listy – może to być prosty druk z podziałem data, co to za wydatek, kwota.

Jest to etap wyłącznie kolekcjonowania wydatków codziennych – nic więcej z tym nie robisz tylko zbierasz dane.

I to jest właśnie kolejne wyzwanie, które mam dla Ciebie związane z Twoimi finansami. Zacznij od najbliższego poniedziałku a skończ w niedzielę.

Niedługo zaczniemy pracować na tej bazie danych.

Jeśli w jakimś tygodniu zapomnisz zapisać to od kolejnego tygodnia zacznij od nowa. Próbuj, próbuj i jeszcze raz próbuj – to jest Twoje tygodniowe wyzwanie. Kolejna cegiełka do zbudowania niezależności finansowej.

Polecane wpisy:

Osobiste sprawozdanie finansowe

Zestawienie zobowiązań kredytowych

 

 

 

Kontakt

Łukasz Maćkowski
Ekspert finansowy - kredyt hipoteczny Gorzów Wielkopolski

ul. Chrobrego 25 (wejście od ul. 30 stycznia),
66-400 Gorzów Wielkopolski

504 339 545

mackowski.kredyty@gmail.com

Ustawy o kredycie hipotecznym oraz nadzorze nad pośrednikami kredytów hipotecznych i agentami uregulowała określenie doradca finansowy. Doradca Finansowy Gorzów Wielkopolski, Doradca Kredytowy Gorzów Wlkp., Doradztwo Kredytowe Gorzów Wielkopolski, Niezależny Doradca Finansowy lub Doradztwo Finansowe Gorzów Wielkopolski.

Zapisz się do newslettera

© 2020 Łukasz Maćkowski | Doradca finansowy. Wszelkie prawa zastrzeżone. POLITYKA PRYWATNOŚCI

Realizacja: KULIKOWSKI-IT.pl Strony internetowe Szczecin