doradca finansowy Gorzów Wielkopolski kredyt hipoteczny Gorzów Wielkopolski
doradca finansowy, kredyt hipoteczny Gorzów Wielkopolski

Kredyt Hipoteczny

Profesjonalna pomoc w uzyskaniu kredytu

Sprawdź ofertę
doradca finansowy, kredyt hipoteczny Gorzów Wielkopolski

Trener finansowy

Udane finanse osobiste

Sprawdź ofertę
doradca finansowy, kredyt hipoteczny Gorzów Wielkopolski

Budowanie majątku

Jak mądrze budować majątek osobisty

Sprawdź ofertę
doradca finansowy, kredyt hipoteczny Gorzów Wielkopolski

Doradca biznesowy

Wsparcie dla Twojego biznesu

Sprawdź ofertę

Jest dzisiaj symboliczny dzień jakim jest powrót dziecka do przedszkola lub szkoły. Z tej okazji w kilku etapach opiszę jak będzie rozwijała się wiedza finansowa i budowanie oszczędności w trakcie życia dziecka. Jak w tym czasie będzie zmieniało się podejście do finansów. 

Etap pierwszy przedszkole.

Na tym etapie dziecko co jakiś czas otrzymujesz pewną pule środków, które może wydać na przyjemności. Nie rozumie mechanizmów i jak to możliwe, że za kawałem papierka otrzymuje w zamian coś takiego smacznego jak słodycze lub zabawki. Dowiaduje się, że istnieje coś takiego jak pieniądze, za które można dostać to co się chce.

Etap drugi szkoła podstawowa pierwsze przychody.

Dziecko otrzymuje pieniądze za coś co zrobi dla kogoś. Nie chodzi o kieszonkowe tylko o wygenerowanie pierwszego przepływu za zrobienie czegoś dla kogoś. Zarabia przysłowiową pierwszą złotówkę za pracę. Wykonuje jakąś prace za którą jest nagrodzone. Poświęcając swojego czasu i energię szanuje wartość pieniądza. Uważam, że w czasie podstawówki można już szukać możliwość zarabiania. Cel główny zarobić samodzielnie przysłowiową pierwszą złotówkę. Najczęściej to rodzice lub znajomi są zleceniodawcami. 

Etap trzeci szkoła średnia bardziej powtarzalne przepływy.

Twoje dziecko jest dojrzałym człowiekiem. Posiada jeszcze niewielkie doświadczenie finansowe. Zaczyna poważnie myśleć o przyszłości i o tym co chcesz robić w życiu. Analizuje i jesteś zagubiony. Na tym etapie jest w stanie za swoją prace, umiejętności lub wiedzę zarabiać powtarzalnie pieniądze. Poprzez próby i działanie jest w stanie ukierunkować się.

Etap czwarty studia lub wejście w dorosłe życie

Twoje dziecko coraz mniej potrzebuje wsparcia finansowego rodzica. Staje się samodzielne finansowo i buduje własne oszczędności i aktywa. Po drodze będzie wiele prób i błędów. Potrafi zarobić znaczące kwoty czy to poprzez prace dla kogoś czy własny biznes. Jako rodzic jesteś spokojny o przyszłość swojego dziecka ponieważ widzisz, że Twoje dziecko sobie radzi z finansami osobistymi.

W początkowym etapie życia to od rodzica zależy jak dziecko będzie przygotowane z edukacji finansowej. W szkole dziecko uczy się wiele jednak nie posiada podstawowej wiedzy na temat zarządzania pieniędzmi. 

Osoby, które są zainteresowane tematyką edukacji finansowej zapraszam do śledzenia bloga. Będą pojawiały się kolejne wpisy.

 

 

 

Kontakt

Łukasz Maćkowski
Ekspert finansowy - kredyt hipoteczny Gorzów Wielkopolski

ul. Chrobrego 25 (wejście od ul. 30 stycznia),
66-400 Gorzów Wielkopolski

504 339 545

mackowski.kredyty@gmail.com

Ustawy o kredycie hipotecznym oraz nadzorze nad pośrednikami kredytów hipotecznych i agentami uregulowała określenie doradca finansowy. Doradca Finansowy Gorzów Wielkopolski, Doradca Kredytowy Gorzów Wlkp., Doradztwo Kredytowe Gorzów Wielkopolski, Niezależny Doradca Finansowy lub Doradztwo Finansowe Gorzów Wielkopolski.

Zapisz się do newslettera

© 2020 Łukasz Maćkowski | Doradca finansowy. Wszelkie prawa zastrzeżone. POLITYKA PRYWATNOŚCI

Realizacja: KULIKOWSKI-IT.pl Strony internetowe Szczecin