doradca finansowy Gorzów Wielkopolski kredyt hipoteczny Gorzów Wielkopolski
doradca finansowy, kredyt hipoteczny Gorzów Wielkopolski

Kredyt Hipoteczny

Profesjonalna pomoc w uzyskaniu kredytu

Sprawdź ofertę
doradca finansowy, kredyt hipoteczny Gorzów Wielkopolski

Trener finansowy

Udane finanse osobiste

Sprawdź ofertę
doradca finansowy, kredyt hipoteczny Gorzów Wielkopolski

Budowanie majątku

Jak mądrze budować majątek osobisty

Sprawdź ofertę
doradca finansowy, kredyt hipoteczny Gorzów Wielkopolski

Doradca biznesowy

Wsparcie dla Twojego biznesu

Sprawdź ofertę

Czym jest biznes?

Biznes to podejmowanie działań na własne ryzyko dla korzyści. Inaczej to dostarczanie dóbr lub usług na które jest zapotrzebowanie na rynku. Jeśli na danych towar lub usługę znajdzie się nabywca. Natomiast Ty jesteś w stanie tą usługę lub towar dostarczyć to masz możliwość wygenerowania przychodu. Innymi słowy jako przedsiębiorca dostarczasz innym uczestnikom rynku dobra za które otrzymasz korzyść. Dodatkowo możesz też kreować potrzeby rynku poprzez wprowadzanie nowości. Wszystko zależy od tego jaki masz pomysł na swój biznes.

biznes

Dlaczego pisze o biznesie?

Na początku chciałbym wyjaśnić dlaczego poruszam zagadnienia związane z prowadzeniem własnej firmy.

Po pierwsze chcę szerzyć wiedzę na temat prowadzenia własnej firmy. Przed rozpoczęciem własnego biznesu warto przygotować się merytorycznie. Dlatego wiedza, którą tu przedstawiam przyda się w prowadzeniu własnej firmy.

Po drugie ku pewnej przestrodze. Ponieważ prowadzenie własnego biznesu wiąże się z ryzykiem. Większość firmy nie przeżywa pierwszego roku. Wiele osób bankrutuje i zostaje jeszcze z długami. Finalnie bankructwo jednej działalności zagraża też innym podmiotą a także ma negatywne skutki społeczne.

Po trzecie dla dobra ogółuJeśli Twoja firmę się rozwija to otoczenie w którym działasz też zyskuje. Na przykład Twoi pracownicy, dostawcy i odbiorcy. Im więcej odpowiedzialnych biznesów tym więcej dobrego dla otoczenia zewnętrznego.

Moja edukacja biznesowa

Pokrótce opiszę jak wyglądała moja edukacja. Szkołę średnią wybrałem o profilu związanym z prowadzeniem biznesu. Gdzie polubiłem przedmioty z przedsiębiorczości, rachunkowości i zarządzania. 

Potem studia o kierunku ekonomicznym. Na początku specjalizacja zarządzanie przedsiębiorstwem. Następnie przeniosłem się na specjalizację zarządzanie zasobami ludzkimi.

Praktyczne doświadczenie biznesowe

Na drugim roku studiów tworzyłem własny zespół jako lider grupy sprzedającej kosmetyki. Na czwartym roku studiów w 2007 roku otworzyłem własną działalność gospodarczą. Jednak moja firma nie przetrwała kryzysu finansowego i zamknąłem działalność.

Ponownie w 2014 roku otworzyłem własną działalność gospodarczą. Pracowałem na etacie a po pracy rozwijałem własny biznes.

W 2021 roku otworzyłem spółkę z o.o.

Podsumowując byłem i jestem związany z biznesem cały czas poprzez pośrednictwo finansowe. Dlatego, że na co dzień w ramach pośrednictwa kredytowego poznaje przedsiębiorców. Od najmłodszych lat mogłem być blisko biznesu rodzinnego i obserwować znajomych rodziców, którzy też prowadzili biznesy.

Dla planujących rozpoczęcie własnego biznesu

W tym dziale zamieszczam informacje o tym jak możesz przygotować się do prowadzania własnego biznesu. Omówię różne modele prowadzenia biznesu. Pod własną marką czy franczyza. Formy rozliczania działalności na początku. Jaką formę księgowości wybrać. Co jest ważne na początku a z czego zrezygnuj. Jakie umiejętności warto rozwijać. To tylko niektóre materiały, które znajdziesz w tym dziale. Zapraszam do pozostania na dłużej. Będą sukcesywnie dodawane nowe materiały.

Dla prowadzących już własny biznes 

W tym dziale poruszam zagadnienia, które dotykają codziennych dylematów przedsiębiorcy. Jeśli jesteś osobą, która już prowadzi swoją działalności od jakiegoś czasu to poprzez praktykę zauważasz jakiem masz problemy w codziennej rzeczywistości. Możesz być w sytuacji w której Twoja działalność się rozwinęła i pojawiają się problemy z brakiem mocny przerobowych. Może zaczynasz planować zatrudnienie osoby do współpracy. Inna sytuacja to brak zleceń i potrzebujesz popracować nad pozyskaniem zleceń. A może chcesz rozwinąć własny biznes poprzez dodatkowe inwestycje. Ten dział będzie w tym pomocny.

Dla prowadzących kilka biznesów

Jest to działa przeznaczony dla osób, które już posiadają co najmniej jeden dobrze prosperujący biznes. Z mojego doświadczenia mogę powiedzieć, że najtrudniej jest zrobić pierwszy zyskowny biznes. Ponieważ jak raz się nauczysz tego to robienie kolejnych biznesów staje się coraz prostsze. Chcąc działać na kilku polach biznesowych należy poprawiać inne kompetencje. Dla chcącego nic trudnego i wszystkiego można się nauczyć. Jednak wymaga to pracy i wysiłku. Podejmowania prób i ponoszenia porażek. Jest to wchodzenie w zupełnie inne przestrzeń, która na początku będzie nieznana.

Podsumowanie

Prowadzenie własnego biznesu przynosi bardzo dużo satysfakcji jednak wymaga od właściciela firmy szeregu umiejętności. Dlatego jeśli chcesz przetrwać ze swoim biznesem w zmieniającym się świecie trzeba podnosić swoje kompetencje na wielu płaszczyznach. Zaczynając od miękkich umiejętności takich jak dobra organizacja, odporność na stres, dyscyplina. Kończąc na wiedzy specjalistycznej dotyczącej danej branży, znajomości rynku, planowaniu inwestycji, szacowaniu ryzyka i wprowadzaniu innowacji. Występuje bardzo wiele form prowadzenia własnego biznesu i sposobów rozliczania podatków. Ten dział został tak rozbudowany, aby pomóc osobom, które planują rozpoczęcie własnej działalności i tym, którzy prowadzą już własną działalność gospodarczą i chcą się dalej rozwijać.

 

 

 

Kontakt

Łukasz Maćkowski
Ekspert finansowy - kredyt hipoteczny Gorzów Wielkopolski

ul. Chrobrego 25 (wejście od ul. 30 stycznia),
66-400 Gorzów Wielkopolski

504 339 545

mackowski.kredyty@gmail.com

Ustawy o kredycie hipotecznym oraz nadzorze nad pośrednikami kredytów hipotecznych i agentami uregulowała określenie doradca finansowy. Doradca Finansowy Gorzów Wielkopolski, Doradca Kredytowy Gorzów Wlkp., Doradztwo Kredytowe Gorzów Wielkopolski, Niezależny Doradca Finansowy lub Doradztwo Finansowe Gorzów Wielkopolski.

Zapisz się do newslettera

© 2020 Łukasz Maćkowski | Doradca finansowy. Wszelkie prawa zastrzeżone. POLITYKA PRYWATNOŚCI

Realizacja: KULIKOWSKI-IT.pl Strony internetowe Szczecin