doradca finansowy, kredyt hipoteczny Gorzów Wielkopolski

Kredyt Hipoteczny

Profesjonalna pomoc w uzyskaniu kredytu

Sprawdź ofertę
doradca finansowy, kredyt hipoteczny Gorzów Wielkopolski

Trener finansowy

Udane finanse osobiste

Sprawdź ofertę
doradca finansowy, kredyt hipoteczny Gorzów Wielkopolski

Budowanie majątku

Jak mądrze budować majątek osobisty

Sprawdź ofertę
doradca finansowy, kredyt hipoteczny Gorzów Wielkopolski

Doradca biznesowy

Wsparcie dla Twojego biznesu

Sprawdź ofertę

Czym jest biznes?

Biznes to podejmowanie działań na własne ryzyko dla korzyści. Inaczej to dostarczanie dóbr lub usług na które jest zapotrzebowanie na rynku. Jeśli na danych towar lub usługę znajdzie się nabywca. Natomiast Ty jesteś w stanie tą usługę lub towar dostarczyć to masz możliwość wygenerowania przychodu. Innymi słowy jako przedsiębiorca dostarczasz innym uczestnikom rynku dobra za które otrzymasz korzyść. Dodatkowo możesz też kreować potrzeby rynku poprzez wprowadzanie nowości. Wszystko zależy od tego jaki masz pomysł na swój biznes.

biznes

Dlaczego pisze o biznesie?

Na początku chciałbym wyjaśnić dlaczego poruszam zagadnienia związane z prowadzeniem własnej firmy. Od kilku lat prowadzę własną działalność gospodarczą. Najpierw rozpocząłem od wynajmu mieszkań na ryczałcie. Następnie otworzyłem jednoosobowa działalność gospodarcza. Kolejnym etapem było otworzenie pierwszej spółki z ograniczoną odpowiedzialnością. W ramach prowadzonych firm zatrudniam pracowników, podwykonawców a także freelancerów. Prowadzenie własnej firmy jest sporym wyzwaniem w początkowej fazie działalności, gdy nie znamy dobrych specjalistów z danych dziedzin. Dodatkowo koszty za dobrego doradcę podatkowego, specjalistę od marketingu lub prawnika mogą przewyższać możliwości danej firmy. Dlatego wiedza, którą tu przekaże będzie pomocna w kwestia jak zacząć. Ponadto uważam, że właściciel firmy powinien znać podstawy wymienionych zagadnień.

Dlaczego tak jest? Ponieważ rozmawiając ze specjalistami z danych dziedzin łatwiej będzie zrozumieć temat. Warto też pamiętać o tym, że jako właściciel firmy odpowiadasz za to jakie decyzje są podejmowane w ramach Twojej działalności. Na przykład zbyt agresywna optymalizacja podatkowa może narobić kłopotów. Polskie prawo podatkowe jest mocno skomplikowane i dlatego warto wiedzieć, gdzie jest granica. 

Na marketing możesz wydawać ogromne budżety a nie będzie to miało przełożenia na wyniki finansowe. Dlatego uważam, że powinieneś mieć podstawy, które ochronią Cię przed kosztowanymi błędami.

Moje intencje odnośnie edukacji biznesowej

Po pierwsze chcę szerzyć wiedzę na temat prowadzenia własnej firmy. Przed rozpoczęciem własnego biznesu warto przygotować się merytorycznie. Dlatego wiedza, którą tu przedstawiam przyda się w prowadzeniu własnej firmy na początku działalności.

Po drugie ku pewnej przestrodze. Ponieważ prowadzenie własnego biznesu wiąże się z ryzykiem. Większość firmy nie przeżywa pierwszego roku. Wiele osób bankrutuje i zostaje jeszcze z długami. Finalnie bankructwo jednej działalności zagraża też innym podmiotą a także ma negatywne skutki społeczne.

Dla budowania dobra ogółuJeśli Twoja firmę się rozwija to otoczenie w którym działasz też zyskuje. Na przykład Twoi pracownicy, dostawcy i odbiorcy. Im więcej dobrych biznesów tym więcej dobrego dla otoczenia zewnętrznego. Jeśli będziesz zarabiał to osoby, z którymi pracujesz również będą zarabiały. Stać Cię będzie na kupowanie większej ilość usług od podmiotów zewnętrznych i tak to się będzie nakręcało.

Moja edukacja biznesowa

Pokrótce opiszę jak wyglądała moja edukacja. Szkołę średnią wybrałem o profilu związanym z prowadzeniem biznesu. Moje ulubione przedmioty to przedsiębiorczości, rachunkowości i zarządzanie. 

Potem studia o kierunku ekonomicznym. Na początku specjalizacja zarządzanie przedsiębiorstwem. Następnie przeniosłem się na specjalizację zarządzanie zasobami ludzkimi.

Praktyczne doświadczenie biznesowe

Na drugim roku studiów tworzyłem własny zespół jako lider grupy sprzedającej kosmetyki. Na czwartym roku studiów otworzyłem własną działalność gospodarczą. Przez pewnie czas byłem na etacie jednak cały czas ciągnęło mnie do własnego biznesu. Chciałem zbudować coś swojego od podstaw. Dlatego ponownie otworzyłem firmę. Wówczas pracowałem na etacie a po pracy rozwijałem własny biznes.

Oprócz praktyki mocno stawiam na edukację. Od wielu lat edukuje się w tematyce prowadzenia własnej firmy. Określiłbym to mianem podnoszenia swoich umiejętności i kompetencji. Chcę grać w coraz lepszej lidze i coraz lepszymi przedsiębiorcami.

Dla planujących rozpoczęcie własnego biznesu

W tym dziale zamieszczam informacje o tym jak możesz przygotować się do prowadzania własnego biznesu. Omówię różne modele prowadzenia biznesu. Pod własną marką czy franczyza. Formy rozliczania działalności na początku. Jaką formę księgowości wybrać. Co jest ważne na początku a z czego zrezygnuj. Jakie umiejętności warto rozwijać. To tylko niektóre materiały, które znajdziesz w tym dziale. Zapraszam do pozostania na dłużej. Będą sukcesywnie dodawane nowe materiały.

Dla prowadzących już własny biznes 

W tym dziale poruszam zagadnienia, które dotykają codziennych dylematów przedsiębiorcy. Jeśli jesteś osobą, która już prowadzi swoją działalności od jakiegoś czasu to poprzez praktykę zauważasz jakie masz problemy w codziennej rzeczywistości. Możesz być w sytuacji w której Twoja działalność się rozwinęła i pojawiają się problemy z brakiem mocny przerobowych. Może zaczynasz planować zatrudnienie osoby do współpracy. Inna sytuacja to brak zleceń i potrzebujesz popracować nad pozyskaniem zleceń. A może chcesz rozwinąć własny biznes poprzez dodatkowe inwestycje. Ten dział będzie w tym pomocny.

Dla prowadzących kilka biznesów

Jest to działa przeznaczony dla osób, które już posiadają co najmniej jeden dobrze prosperujący biznes. Z mojego doświadczenia mogę powiedzieć, że najtrudniej jest zrobić pierwszy zyskowny biznes. Ponieważ jak raz się nauczysz tego to robienie kolejnych biznesów staje się coraz prostsze. Chcąc działać na kilku polach biznesowych należy poprawiać inne kompetencje. Dla chcącego nic trudnego i wszystkiego można się nauczyć. Jednak wymaga to pracy i wysiłku. Podejmowania prób i ponoszenia porażek jest normalnym procesem na drodze do coraz lepszych efektów. Jest to wchodzenie w zupełnie inne przestrzeń.

Podsumowanie

Prowadzenie własnego biznesu przynosi bardzo dużo satysfakcji jednak wymaga od właściciela firmy szeregu umiejętności. Dlatego jeśli chcesz przetrwać ze swoim biznesem w zmieniającym się świecie trzeba podnosić swoje kompetencje na wielu płaszczyznach. Zaczynając od miękkich umiejętności takich jak dobra organizacja, odporność na stres, dyscyplina. Kończąc na wiedzy specjalistycznej dotyczącej danej branży, znajomości rynku, planowaniu inwestycji, szacowaniu ryzyka i wprowadzaniu innowacji. Występuje bardzo wiele form prowadzenia własnego biznesu i sposobów rozliczania podatków. Ten dział został tak rozbudowany, aby pomóc osobom, które planują rozpoczęcie własnej działalności i tym, którzy prowadzą już własną działalność gospodarczą i chcą się dalej rozwijać.

 

 

 

Kontakt

Łukasz Maćkowski
Ekspert finansowy - kredyt hipoteczny Gorzów Wielkopolski

ul. Chrobrego 25 (wejście od ul. 30 stycznia),
66-400 Gorzów Wielkopolski

504 339 545

mackowski.kredyty@gmail.com

Ustawy o kredycie hipotecznym oraz nadzorze nad pośrednikami kredytów hipotecznych i agentami uregulowała określenie doradca finansowy. Doradca Finansowy Gorzów Wielkopolski, Doradca Kredytowy Gorzów Wlkp., Doradztwo Kredytowe Gorzów Wielkopolski, Niezależny Doradca Finansowy lub Doradztwo Finansowe Gorzów Wielkopolski.

Zapisz się do newslettera

© 2020 Łukasz Maćkowski | Doradca finansowy. Wszelkie prawa zastrzeżone. POLITYKA PRYWATNOŚCI

Realizacja: KULIKOWSKI-IT.pl Strony internetowe Szczecin